STEVEN VELDHUIS MET VOSMERRIE KWPN-KAMPIOEN BIJ VIJFJARIGE SPRINGPAARDEN

Porsche Knight maakt belofte waar

Steven Veldhuis met Porsche Knight.

HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed gevoel bij het springtalent. Dat bleek geen vergissing. Afgelopen weekend kroonde Veldhuis zich met de merrie tot nationaal kampioen bij de vijfjarige KWPN-paarden.
 

Steven Veldhuis blikt terug: “Toen ik haar samen met mijn zoon Stef kocht zei ik tegen hem dat dit wel eens een mooi kandidaatje voor deelname aan het WK jonge paarden in Lanaken zou kunnen zijn. Daar heb ik mijn seizoen een beetje op aangepast. Als je dan ook nog eens eerste kunt worden in het NK, is dat natuurlijk helemaal geweldig.”

De door Almeloër Knight gefokte Porsche Knight komt volgens Veldhuis uit een ‘heel goed stammetje’. Haar moeder is Kaapverdi, een dochter van Valery, die net als Jisborn en Mister SFN al parcoursen over 1,45 meter volbracht. 

Ook nog tweede
Steven Veldhuis werd in de strijd om de Van Santvoort Makelaars Cups met de merrie Oilily Lady Smh (v. Impala Smh x Arezzo VDL) ook nog tweede bij de zesjarige paarden en met de merrie Romy (v. Carambole x Kojak) achtste bij de vierjarige paarden.

Mart IJland reed met de hengst PS I Love U (v. Tobago x Mr. Europe) naar de vierde plaats bij de door Steven Veldhuis gewonnen titelstrijd voor vijfjarige paarden. Achter de Haaksbergenaar werd hij met de merrie Raleva (v. Liamant W x Lupicor) negende bij de vierjarigen.

In de strijd voor zesjarige paarden sloten Jesse Berkers met de hengst Oklahoma Vg (v. Manchester van ‘t Paradijs x Padinus) en Matt Garrigan met de hengst On the Spot (v. Diamant de Semilly x Cornet Obolensky) het NK als vierde en zesde af.
Hessel Hoekstra werd met zijn hengst New Pleasure VDL (v. For Pleasure x Diamant de Semilly) vijfde in de finale voor de zevenjarige paarden.

Het WK voor jonge paarden op de terreinen van de familie Melchior in het Belgische Lanaken vindt plaats van 25 tot en met 28 september.

Meer Springen

Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)