Peter Olthof valt op in Saasveld

SAASVELD - Peter Olthof (foto) was zaterdag de meest opvallende deelnemer tijdens de springwedstrijden in de Ankerhal in Saasveld. De Langevener won de klasse ZZ met Agossi en eindigde als tweede in zowel de klasse L (met Chadonna Z) als de klasse Z (met Aloubet). Sjaak Sleiderink was met Versace de sterkste Z-ruiter. 

Marieke Mentink met Burberry en Pleun Steenbeeke met Jufferbeek's Waterval bleken veruit de snelste in respectievelijk de klasse M en de klasse L.

Peter Olthof was in de klasse ZZ bijna zeven volle seconden sneller dan Michael Greeve met Taloubetdarco KZ, de enige die net als hij foutloos bleef. Gerben Morsink finishte met Carthageno Z als derde na een springfout in de barrage.

Sjaak Sleiderink bleef in de klasse Z Peter Olthof 0,26 seconde voor. Bjorn Egberink moest ten opzichte van de Denekamper al meer dan drie seconden inleveren. Sleiderink zelf nam met Avalon de vierde positie voor zijn rekening. Gerben Morsink was met Chaqui Z de vijfde foutloze ruiter in de extra omloop.

Marieke Mentink verraste met Burberry haar concurrenten in de klasse M. Ze kwam liefst 1,4 seconde eerder door de finish dan Rob Wiefferink met Lucky Boy. Hendrik Jan Schuttert volgde op meer dan 4,5 seconde van Mentink als nummer drie.

Pleun Steenbeeke was met Jufferbeek's Waterval haar opponenten in de klasse L veel te rap af. Peter Olthof deed 1,56 seconde langer over het barragaparcours. Hij werd dicht op de hielen gezeten door Nicole Ribberink met Ballina.

In de L-rubriek van zondag moest Vasco Campana met Meyboom's Chasagne en Meyboom's Billionaire genoegen nemen met de tweede en de derde plaats. Manon van der Sluis was hem met Valence de baas.

Joost Luttikhuis boekte een dubbele overwinning in de tweede groep van de klasse B. Met Diploma kreeg hij 81,5 stijlpunt, met Dyllen scoorde hij er 80. Sven Peters reed met Dia Dore naar de derde stek (78,5). Carolien Teggeler zegevierde in groep 1 met Dandy Casall (81). Sharon Bijen met Stella (79) en Noortje Backhuijs met Wichita V
(78,5) bezetten de volgende posities.

Meer Springen

»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)