Peter Olthof valt op in Saasveld

SAASVELD - Peter Olthof (foto) was zaterdag de meest opvallende deelnemer tijdens de springwedstrijden in de Ankerhal in Saasveld. De Langevener won de klasse ZZ met Agossi en eindigde als tweede in zowel de klasse L (met Chadonna Z) als de klasse Z (met Aloubet). Sjaak Sleiderink was met Versace de sterkste Z-ruiter. 

Marieke Mentink met Burberry en Pleun Steenbeeke met Jufferbeek's Waterval bleken veruit de snelste in respectievelijk de klasse M en de klasse L.

Peter Olthof was in de klasse ZZ bijna zeven volle seconden sneller dan Michael Greeve met Taloubetdarco KZ, de enige die net als hij foutloos bleef. Gerben Morsink finishte met Carthageno Z als derde na een springfout in de barrage.

Sjaak Sleiderink bleef in de klasse Z Peter Olthof 0,26 seconde voor. Bjorn Egberink moest ten opzichte van de Denekamper al meer dan drie seconden inleveren. Sleiderink zelf nam met Avalon de vierde positie voor zijn rekening. Gerben Morsink was met Chaqui Z de vijfde foutloze ruiter in de extra omloop.

Marieke Mentink verraste met Burberry haar concurrenten in de klasse M. Ze kwam liefst 1,4 seconde eerder door de finish dan Rob Wiefferink met Lucky Boy. Hendrik Jan Schuttert volgde op meer dan 4,5 seconde van Mentink als nummer drie.

Pleun Steenbeeke was met Jufferbeek's Waterval haar opponenten in de klasse L veel te rap af. Peter Olthof deed 1,56 seconde langer over het barragaparcours. Hij werd dicht op de hielen gezeten door Nicole Ribberink met Ballina.

In de L-rubriek van zondag moest Vasco Campana met Meyboom's Chasagne en Meyboom's Billionaire genoegen nemen met de tweede en de derde plaats. Manon van der Sluis was hem met Valence de baas.

Joost Luttikhuis boekte een dubbele overwinning in de tweede groep van de klasse B. Met Diploma kreeg hij 81,5 stijlpunt, met Dyllen scoorde hij er 80. Sven Peters reed met Dia Dore naar de derde stek (78,5). Carolien Teggeler zegevierde in groep 1 met Dandy Casall (81). Sharon Bijen met Stella (79) en Noortje Backhuijs met Wichita V
(78,5) bezetten de volgende posities.

Meer Springen

»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)