Oranje blijft ook in Rome puntloos

ROME - De Nederlandse springruiters hebben ook in Rome tijdens de tweede wedstrijd om de Meydan FEI Nations Cup de tweede manche niet gehaald. Daardoor bleef de Nederlandse equipe in de tweede wedstrijd uit een reeks van acht opnieuw zonder punten. De degradatiezorgen zijn daardoor alleen maar vergroot. Met zeventien strafpunten viel de equipe van Rob Ehrens,net als enkele weken geleden in La Baule, evenals Polen buiten de boot.

Eric van der Vleuten (Mierlo, op de foto van Jan Lansink) en VDL Groep Utascha SFN, die als eerste combinatie de ring binnen moesten rijden, noteerden een foutloze ronde. Maar de overige drie Nederlandse combinaties lieten net te veel balken vallen om door te dringen tot de tweede manche.

"Als ze de bovenste palen maar laten liggen, dan hebben we na afloop niets te klagen", zei bondscoach Rob Ehrens, toen hij het parcours van de landenwedstrijd had verkend. Ehrens was net als de Nederlandse ruiters tot de conclusie gekomen dat de hindernissen op een wijze waren opgesteld die goed te doen zou moeten zijn. Dat bleek ook achteraf, want van de 44 starters bleven er maar liefst 12 foutloos. Onder hen voor Nederland alleen Eric van der Vleuten met zijn op dit niveau debuterende VDL Groep Utascha SFN, de allereerste aankoop van het Springpaarden Fonds Nederland. De pas negenjarige dochter van Lux sprong fantastisch en kwam nergens in de buurt van het hout.

"Het was achteraf een simpel rondje. Maar je weet van tevoren natuurlijk nooit hoe een paard in een wedstrijd als deze gaat reageren", aldus Van der Vleuten, die erg blij was met zijn prestatie, maar tegelijkertijd enorm liep te balen dat zijn voortreffelijke ronde achteraf gezien zonder rendement was gebleven.

Leopold van Asten (Duizel) liep met de schimmel VDL Groep Santana B tegen twee springfouten en een strafpunt voor het overschrijden van de tijd aan. Daarmee was Leopold één van de twee ruiters in het 44 combinaties tellende veld die tegen een tijdfout aanliep. Achteraf gezien een uiterst kostbaar punt, want anders was Nederland op eenzelfde totaal uitgekomen als de USA en had het Oranje kwartet mogelijk dankzij een betere tijd toch nog van start kunnen gaan in die tweede ronde. Albert Zoer (Echten) tikte met Uraya maar liefst drie balken uit de lepels, terwijl Leon Thijssen (Baarlo) met Tyson ook een paal afwierp en in de sloot stapte.

Na de eerste manche stonden de gezichten van de Nederlandse ruiters en hun bondscoach niet alleen op storm, maar ook op onweer. "Waarom wil het ons niet lukken? Waarom lukt het de Spanjaarden en de Italianen wel en falen wij?", vroeg Leon Thijssen zich verbijsterd af. Het antwoord is volgens Ehrens niet zo moeilijk te vinden. "Utascha en Uraya zijn beide negen jaar jong, Tyson is net tien en Santana is elf. Daarmee heeft Nederland met afstand de jongste equipe als het om paarden gaat en die missen of nog net de ervaring of de constantheid om tot topprestaties in staat te zijn. In totaal werden twaalf foutloze ritten genoteerd en slechts één paard daarvan is, net als VDL Groep Utascha SFN, negen jaar oud. Dat is Glory Days van de Zweed Daniel Zetterman en de overige tien zijn allemaal ouder. We wisten mede daardoor dat dit voor ons een lange, moeilijke zomer zou gaan worden", aldus Rob Ehrens.

De landenwedstrijd werd uiteindelijk voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door Frankrijk met vier strafpunten, voor de verrassende sterk acterende Britten, die dankzij een uitspraak van het CAS dit seizoen alsnog in de Meydan Nations Cup van start mochten gaan. Ierland deelde de derde plaats met de dit jaar in deze competitie debuterende Spanjaarden. (Bron KNHS)

Meer informatie zie: www.piazzadisiena.com

Uitslag Meydan FEI Nations Cup
1) Frankrijk - 4
2) Groot-Brittannië - 8
3) Ierland - 12
3) Spanje - 12
5) Duitsland - 16
6) USA - 20
7) Italië - 24 (telt niet mee in puntenklassement)
8) Zwitserland - 32
9) Zweden - 32

Na eerste manche:

10) Nederland - 17
- Eric van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Utascha SFN (Lux x Indoctro) - 0
- Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Santana B (Mr.Blue x Almé) - 9
- Albert Zoer (Echten) - Uraya (v. Farmer) - (12)
- Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - 8
11) Polen - 21

Tussenstand Meydan FEI Nations Cup na twee wedstrijden:

1) Frankrijk - 10 + 10 = 20
2) Groot-Brittannië - 5.5 + 7 = 12.5
3) USA - 7 + 3 = 10
4) Duitsland - 5.5 + 4 = 9.5
4) Spanje - 4 + 5.5 = 9.5
6) Ierland - 3 + 5.5 = 8.5
7) Zwitserland - 2 + 2 = 4
8) Zweden - 1 + 1 = 2
9) Nederland - 0 + 0 = 0
9) Polen - 0 + 0 = 0

Kalender 2010
4 juni - Sankt Gallen (Zwi)
18 juni - Rotterdam (Ned)
9 juli - Falsterbö Zwe)
15 juli - Aken (Dui)
30 juli - Hickstead (Eng)
6 augustus - Dublin (Ier) - finale

Meer Springen

»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)