Ook Grote Prijs voor Gert-Jan Bruggink

OLDENBURG - Gert-Jan Bruggink verdiende zondag in Oldenburg zijn tweede auto binnen twee dagen. In de barrage van de tweesterren Grote Prijs van het CSI2 Oldenburg reed de ruiter uit De Lutte met Vampire de al zeer snelle tijd (35,80 seconde) van Jur Vrieling en Carrera VDL aan flarden. De ‘vliegende Hollander’ zoals de Duitsers Bruggink graag noemen, passeerde de finishlijn na een spectaculaire rit in 34,30 seconden. Vrijdagavond waren ze ook al de beste in een rankingproef, waarin Robert Vos met Carat tweede werd.

Bruggink won de Grote Prijs van Oldenburg in 2013 met Vampire’s volle zus Andrea en met hun vader Marome NW was Gert-Jan jaren geleden al een keer de beste in de Noord-Duitse stad.

Jur Vrieling leek met Carrera VDL op de overwinning af te steven. In een super barragerit en een geweldige sprong op de laatste oxer lieten ze de tijd stil staan op 35,80 seconden. Maar Gert-Jan Bruggink, die vrijdagavond ook al de hoofdrubriek en een auto won, had zijn zinnen gezet op nog een zege. Dat lukte. Daarmee was het 1 en 2 voor Nederland in de Grote Prijs van Oldenburg.
Suus Kuijten was de derde landgenoot in de veertienkoppige barrage. Met een foutloze rit eindigde ze met Cabachon op de negende plaats.
 
Uitslag CSI2 Grote Prijs van Oldenburg (1,45/1,50 meter)
1. Gert-Jan Bruggink (De Lutte), Vampire (v. Marome NW), 0 – 0 - 34,30 seconde
2. Jur Vrieling (Holwierde), Carrera VDL (v. Cardento), 0 – 0 - 35,80
3. Jan Wernke (Dui), Queen Mary (v. Contendro I), 0 – 0 - 36,81
9. Suus Kuyten (Laren, NH), Cabachon (v. Casall), 0 – 0 - 41,72

Archieffoto Gert-Jan Bruggink met Vampire van Wilco van Driessen

Meer Springen

»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)