Negende finale Gerco Schröder

LAS VEGAS - Gerco Schröder rijdt volgende week zijn negende finale van de Wereldbeker. In 2011 in Leipzig boekte de Tubbergenaar met New Orleans zijn beste klassering met de zesde plaats. Schröder probeert in Las Vegas met Glock’s Cognac Champblanc vooraan te eindigen. De schimmel maakt zelden een springfout. Onlangs werden Gerco Schröder en de ruin achtste in de Grote Prijzen van ’s Hertogenbosch en Doha.

Ze plaatsten zich voor de finale door onder meer de vierde plaats in de kwalificatiewedstrijd in Lyon en een zesde in Stuttgart. Op de huidige wereldranglijst bezet hij de 21ste plek.
 
Behalve Gerco Schröder nemen de springruiters Maikel van der Vleuten en Jur Vrieling en de dressuurruiters Edward Gal en Hans Peter Minderhoud van 15 tot en met 19 april in Las Vegas voor Nederland deel aan de Wereldbekerfinales. Het sluitstuk van het indoorseizoen zal in de Amerikaanse showstad Las Vegas letterlijk en figuurlijk het nodige vuurwerk opleveren. De Nederlanders hebben kansen op podiumplaatsen, al zullen titelverdedigers Charlotte Dujardin (dressuur) en Daniel Deusser (springen) er alles aan doen opnieuw de wereldbekers te veroveren.

De FEI Wereldbekerfinales dressuur en springen keren na zes jaar terug naar Las Vegas. De gokstad is voor de vierde keer (eerder in 2005, 2007 en 2009) gastheer, waarvoor achttien dressuur- en 42 springruiters zich wereldwijd via de verschillende leagues hebben geplaatst.

Het eerste onderdeel van de finale is voor de springruiters een wedstrijd direct op tijd, de tweede rubriek is een klassiek parcours waarbij de strafpunten bij die van de eerste rubriek worden geteld. De beste combinaties rijden op 19 april het laatste onderdeel en dat is een wedstrijd over twee manches. De combinatie met de minste strafpunten wint de wereldbeker. (Bron KNHS)

Programma FEI Wereldbekerfinales

Woensdag 15 april
09.30 uur (00.30 uur) - Longines FEI Wereldbeker springen (warming-up)
13.30 uur (04.30 uur) - Reem Acra FEI Wereldbeker dressuur (warming-up)

Donderdag 16 april
12.00 uur (21.00 uur) - Reem Acra FEI Wereldbeker dressuur Grand Prix
19.00 uur (vrijdag 17 april 04.00 uur) - Longines FEI Wereldbeker springen, eerste onderdeel finale

Vrijdag 17 april
07.00 uur (16.00 uur) - Reem Acra FEI Wereldbeker Dressuur Kür op muziek, oefensessie
19.00 uur (zaterdag 18 april 04.00 uur) - Longines FEI Wereldbeker springen tweede onderdeel finale

Zaterdag 18 april
12.00 uur (21.00 uur) - Reem Acra FEI Wereldbeker dressuur finale Kür op muziek
19.00 uur (zondag 19 april 04.00 uur) - Springen Grote Prijs van Las Vegas

Zondag 19 april
12 uur (21.00 uur) - Longines FEI Wereldbeker springen derde onderdeel finale (twee manches)

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)