Nederland zesde in Hickstead

HICKSTEAD - De Nederlandse springequipe is in Hickstead zesde geworden in de strijd om de FEI Nations Cup. Gert-Jan Bruggink kon zijn rentree in Oranje niet met een fraai resultaat omlijsten. De ruiter uit De Lutte maakte met Primeval Wings (foto) in beide manches drie springfouten. Zijn resultaten telden wel allebei mee. Ondanks de teleurstellende zesde plaats blijft Nederland aan de leiding in de tussenstand en zijn de kansen op de eerste eindzege in deze competitie, met nog twee wedstrijden voor de boeg (Dublin en Rotterdam) nog volop aanwezig.

Met liefst 44 strafpunten kwam Oranje niet in de buurt van de topposities. Leon Thijssen liet met Tyson zestien strafpunten in de eerste omloop volgen door een foutloos optreden in de tweede ronde. Piet Raijmakers noteerde twee keer acht strafpunten. Wout-Jan van der Schans was op Eurocommerce Seoul met één springfout de beste Nederlander in de eerste rit, maar maakte er drie in de slotronde.Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten kwamen alledrie uit op twintig strafpunten en eindigden na een barrage in deze volgorde op de plaatsen een, twee en drie.

Alleen de Duitser Marcus Ehning bleef met de KWPN gefokte Plot Blue (v. Mr.Blue) twee keer foutloos in de landenwedstrijd. Gert-Jan Bruggink leek met Primeval Wings leek op dit niveau nog iets routine te kort te komen, wat zich in beide manches wreekte met drie springfouten. "Er had misschien meer in gezeten, maar we moeten samen weer naar de topvorm toe groeien", aldus Bruggink.
Hoewel Nederland niet verder kwam dan de gedeelde zesde plek, houdt het Oranje kwartet wel de leiding in de competitie. Duitsland sloop dichterbij en staat nu op vijf punten achterstand. Ierland blijft derde, maar door de verrassende uitslag van vandaag is het verschil tussen de USA, dat nu zevende staat, en de Ieren slechts acht punten.

Bondscoach Rob Ehrens was in eerste instantie kort in zijn uitlatingen: "Geen commentaar". Om daar ogenblikkelijk aan toe te voegen: "We hebben te veel fouten gemaakt. Jammer, maar vanaf nu rustig doorwerken naar de volgende wedstrijd, volgende week vrijdag in Dublin. We zijn er in ieder geval zeker van dat we dit jaar niet uit deze league degraderen en daar is het mij vanaf het eerste begin om te doen geweest. Madrid, het EK, blijft de belangrijkste wedstrijd van het seizoen."

Uitslag FEI Nations Cup Hickstead
1) Duitsland - 20
Barrage - Marcus Ehning - Plot Blue (v. Mr.Blue) - 0 / 44.95
2) Frankrijk - 20
Barrage- Kevin Staut - Silvana de Hus (v. Corland) - 0 / 45.98
3) USA - 20
Barrage- Beezie Madden - Coral Reef Via Volo - 4 / 44.43
4) Groot-Brittannië - 24
5) België - 28
6) Ierland - 44
6) Nederland - 44
- Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (Numero Uno x Voltaire) - (16) + 0
- Piet Raijmakers jr. (Asten) - Van Schijndel's Rascin (Ramiro x Pilot) - 8 +8
- Gert-Jan Bruggink (Weerselo) - Primeval Wings (Lexicon x Columbus) - 12 + 12 - Wout-Jan van der Schans (Nijkerk) - Eurocommerce Seoul (Thunder van de Zuuthoeve x Lancer II) - 4 + (12)
8) Denemarken - 69

Tussenstand
1) Nederland - 42
2) Duitsland - 37
3) Ierland - 32.5
4) Groot-Brittannië - 30
5) Frankrijk - 29
5) België - 25
7) USA - 24.5
8) Denemarken - 8

Programma FEI Nations Cup
Dublin (Ier) - 3 - 7 augustus
Rotterdam (Ned) - 25 - 28 augustus

Meer Springen

»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)