BROERS SCHRÖDER VERLIEZEN BINNEN TIEN DAGEN TWEE VOORMALIGE TOPPAARDEN

Na Monaco ook Berlin overleden

TUBBERGEN – Binnen tien dagen hebben de broers Schröder afscheid moeten nemen van twee voormalige toppaarden. Nadat begin september Eurocommerce Monaco op 29-jarige leeftijd overleed, kwam er zaterdag een einde aan het leven van de 26 jaar oude schimmelhengst Eurocommerce Berlin.

Berlin (v. Cassini I) verbleef de laatste jaren op dekstation De Radstake in Heelweg. Hij sliep in het bijzijn van zijn verzorgers rustig in. Net als Monaco (v. Locato) kwam Berlin op internationaal topniveau uit onder het adel van achtereenvolgens Wim en Gerco Schroder. Met de laatste werd de hengst onder meer in 2006 wereldkampioen met de nationale equipe in Aken en nationaal kampioen en een jaar later Europees kampioen met Oranje in Mannheim.

Zeer getalenteerde nakomelingen
Berlin zorgde de laatste jaren voor tal van uiterst getalenteerde nakomelingen. Het diepvriessperma van de hengst blijft beschikbaar via Stoeterij Duyvelshof in Hoogeloon. 

Met Montreal eindigde Gerco Schröder met het nationale team als vierde bij zowel de Olympische Spelen van 2004 in Athene als die van vier jaar later in Hongkong. Ook dit duo werd een keer kampioen van Nederland, in 2004.

“Het is heel jammer dat we afscheid moeten nemen van de twee oudjes, maar je weet dat zo’n moment een keer komt”, reageert Gerco Schroder op het verlies. “We bewaren aan beide paarden heel mooie herinneringen en we zijn blij dat ze nog lang van hun oude dag hebben mogen genieten.”

Monaco had bij de BWG Stables nog gezelschap van zijn oude maatje Eurocommerce Montreal (v. Athlet Z), ondertussen 27. Gerco: “Die lijkt nog altijd goed fit.”

Vijfde in Grote Prijs Paderborn

Sportief verliep het weekend voor de jongste van de broers Schröder wel goed. Hij legde zondag beslag op de vijfde plaats in de Grote Prijs van Paderborn. Met zijn zestien jaar oude bruine hengst Glock’s Zaranza (foto, v. Karandasj) was de Tubbergenaar 2,3 seconde minder snel dan de Duitse winnaar Philipp Schulze Tophoff met Concordess NRW.

Schröder was een van de dertien deelnemers aan de barrage van het traject over 1,45 meter. Van hen bleven er tien ook in de extra omloop foutloos. 
Zaterdag eindigde Gerco Schröder met zijn twaalfjarige bruine merrie Glock’s Debalia (v. Numero Uno)  als tweede op een parcours over 1,45 meter op tijd. De Duitser Jörne Sprehe was 0,17 seconde sneller dan de ruiter uit Tubbergen. Broer Ben Schröder noteerde zaterdag een tiende plek in de rubriek voor zevenjarige paarden met de bruine merrie New Star van Berghoeve (v. Gitano).

Foto Gerco Schröder met Glock's Zaranza © www.fototrailer.nl

Meer Springen

Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)