VAN START IN DRIE KLASSEN TIJDENS THE DUTCH MASTERS IN BRABANTHALLEN DEN BOSCH 

Mooie uitdaging voor Cindy Kosse

Cindy Kosse met kampioenspaard MSH Mickey. Foto's © Ashley Claus.

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van start in liefst drie klassen tijdens The Dutch Masters in Den Bosch met haar paarden MSH Mickey en MSH Hero d’Ittoo Z en haar pony MSH Blacky.

De vijftienjarige Cindy Kosse droomt van een topcarrière in de paardensport en ziet daarbij Sanne Thijssen als voorbeeld. Vooralsnog laat ze blijken over meer dan gemiddeld talent te beschikken. Haar erelijst bij de pony’s en paarden is al indrukwekkend met onder meer zes keer goud, zeven maal zilver en nog eens twee keer brons in de strijd om nationale titels. Sinds 221 voegde ze elk jaar wel een medaille aan haar erelijst toe.

Het begon toen allemaal met haar meest succesvolle pony Mistral, waarmee ze zilver greep bij het springen en vervolgens nog twee zilveren en drie gouden plakken, waarvan een met het team van Overijssel in de eventing, in ontvangst mocht nemen. Met Zorro veroverde ze goud en zilver met het eventingteam van de regio, individueel zilver bij het springen en brons in de dressuur. In 2023 leverde haar optreden met Gucci goud op bij het springen.  

Rijssen als uitvalsbasis
Met Mickey werd ze onlangs in Ermelo Nederlands kampioen indoor over 1,30 meter van de KNHS in haar eerste jaar bij de paarden. De uit Tubbergen afkomstige en sinds vorig jaar in Rijssen bij manege Achter ’n Bos van de familie Ter Harmsel woonachtige Cindy Kosse kijkt uiteraard met veel plezier terug op het voor haar weer geslaagde NK.

“Dat was heel leuk en eerlijk gezegd had ik niet verwacht goud te winnen. Er waren er heel veel sneller dan ik. Ik had eigenlijk een tijdfout in een van de eerste twee ronden, maar de tijd stond eerst heel krap en werd later aangepast, waardoor ik toch foutloos bleef. In de barrage moest ik als vijfde starten en bleef ik als eerste opnieuw foutloos. Toen heb ik alles of niks gereden en kon ik ook bijna niet sneller. Mickey denkt altijd heel goed met me mee en heeft al vaak voor mij gewonnen. Hij laat me nooit in de steek en is nog een beetje een speelpaard. Normaal draait hij nooit al boven de sprong, nu deed hij dat uit zichzelf.”

Debuut in Brabanthallen
Ze kijkt uit naar haar debuut in de Brabanthallen, waar ze met Mickey over 1,30 meter en met Hero over 1,35 meter van start gaat tijdens de wedstrijden voor de meest succesvolle ruiters van de kampioenschappen in de verschillende regio’s in hun klasse. Zondag volgt nog de wedstrijd voor pony’s over 1,20 meter met Blacky. 

Tekst gaat verder onder de foto

Met moeder Natascha Borkent.
Met moeder Natascha Borkent.
Vooral van Hero heeft ze hoge verwachtingen. “Die is een jaar jonger dan Mickey en draait nog gemakkelijker. Al na een half jaar reed ik met hem 1,30 meter en als hij foutloos blijft, wint hij negen van de tien keer. Hij is wel heel heet. Als hij heel sterk wordt, haal ik de bochten niet. Ik hoop ooit met hem over 1,60 te springen en een keer de Olympische Spelen te halen. En dat ik daar dan met hulp van ons hele geweldige team in Rijssen naar toe kan groeien.”

Hoewel ze succesvol is in alle drie disciplines van de eventing gaat haar voorkeur niet naar die tak van de paardensport uit. “Mijn paarden kunnen heel goed springen en ik ben bang dat ze dan hun benen breken. Dat vond ik niet zo’n fijn idee. Bovendien kan ik bij het springen al mijn  paarden en pony’s meenemen.”

Steun en toeverlaat
Haar moeder Natascha Borkent, tevens haar trainster en in het verleden succesvol fokster, is bij dat avontuur haar grote steun en toeverlaat. Zij is tevens druk doende om samen met José van Kouwenhoven van Couture Hippique haar jonge bedrijf Master Sport Horses & Products (MSH) uit te breiden, waarvan de letters MSH ook het voorvoegsel zijn van de namen van de paarden en pony’s die haar dochter uitbrengt. MSH verzorgt trainingen, verkoop en bemiddeling daarbij van paarden en werkt aan de ontwikkeling van een complete productielijn van onder meer kleding(ontwerpen), hoofdstellen, tuigage en dekjes. Natascha Borkent daarover: “We willen eerst de fundering in orde hebben voor we met de productlijn beginnen en die eind van de zomer presenteren.”

In Den Bosch zijn meer ruiters uit deze contreien actief. Op topniveau komen nationaal kampioen Willem Greve, Hessel Hoekstra Wesley Mulder, Frank Schuttert en Annelies Vorsselmans in de ring.

Bij de rubrieken voor de combinaties uit de regio’s komen op vrijdag ook Stijn Roelink over 1,30 meter en Edwin Oosterbroek over 1,35 meter aan de start. Zaterdag maken Lotje Greve over 1,20 meter en Mart Oude Nijhuis over 1,10 meter hun opwachting. Bij de pony’s heeft Cindy Cosse zondag gezelschap van Fleur Droste.
 

Meer Springen

Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)