HENGELOËR WINT ONDER MEER GROTE PRIJS, DIE COMPLEET SUCCES WORDT VOOR STAL GEERINK

Mart IJland grossiert in prijzen

Mart IJland, hier met Massey Ferguson Mg.

DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in Deurne. De Hengeloër boekte twee fraaie zeges, waarvan die met de negenjarige schimmelhengst Lucardi (v. Cohinoor VDL) in de strijd om de Grote Prijs over 1,45 meter de mooiste was.

Het complete podium werd bezet door combinaties van Stal Sander Geerink, want diens echtgenote Jasmin Seppälä werd tweede met de acht jaar oude bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z) en Mart IJland met de even oude zwartbruine ruin Massey Ferguson Mg (v. Cohinoor VDL) ook nog derde.
Met A Golden Coco Z (v. Aganix du Seigneur) finishte hij als tweede in de ‘kleine’ Grote Prijs over1,35 meter, waarin Steven Veldhuis met Jadessoh 2 (v. Action Breaker) de vierde plek opeiste.

Ook over 1,20 meter voor vijfjarige paarden bleek IJland niet te kloppen. Met Palmares van de Wildbaan (v. Conthargos) bleef hij Joel Lustenberger met Papararazzi (v. Zambesi) en Steven Veldhuis met Pardi (v. Apardi) voor. Zelf eindigde hij met Platina ook nog eens als vierde.

Drie keer in top vijf
Met zevenjarige paarden liet Mart IJland drie noteringen in de top vijf bijschrijven na de rubriek over 1,35 meter. Met A Golden Coco Z bezette hij de tweede plek, met Nils SMH (v. Aganix du Seigneur) de vierde en met Niancard EB (v. Apardi) de vijfde.

Donderdag had IJland al drie klasseringen in de top tien geboekt in de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen. Met Nils sloot hij de rubriek als vijfde af, met Magnum Ve (v. Harley VDL) pakte hij de zesde prijs mee en met Niancard EB eindigde hij als negende. Joel Lustenberger mocht zich met Diamont’s Love Bull’s Eye Z als tweede melden voor de prijsuitreiking.

Mart IJland keek begrijpelijk tevreden terug op zijn optredens in Deurne. “Het ging heel goed en het was mooi, vooral natuurlijk de overwinning in de Grote Prijs. Lucardi heeft heel veel vermogen, is super voorzichtig en heeft een geweldige instelling. Het was extra bijzonder dat Jasmin tweede werd en ikzelf ook nog derde. Het waren wel drukke dagen, want er werd gereden vanaf acht uur ’s morgens tot het ‘s avonds bijna donker was.”

Mooie basis
Hij klaagt er niet over, want het hoort allemaal bij de leerschool die hij doormaakt. Sinds een half jaar vindt hij daarvoor een mooie basis bij Stal Geerink, waar hij veel opsteekt van vader Peter en zoon Sander. “Van allebei kan ik veel leren en ik heb er een stelletje heel goede paarden.” Binnenkort wacht voor hem het WK jonge paarden in het Belgische Lanaken, daarna staan springwedstrijden in het Italiaanse Gorla Minore op de rol.

In Deurne mochten ook Ashley Spiele-te Wierik en Joel Lustenberger zich als winnaar van een rubriek laten huldigen. Ashley Spiele schreef de rubriek over 1,10 meter op tijd op haar naam met Chequara. Lustenberger was met Platina de sterkste over 1,10 meter met twee fasen. Hij werd bovendien vijfde in een rubriek over 1,40 meter op tijd, waarin Stef Veldhuis met Bugs Bunny Z (v. Berlin) als derde finishte en sloot een proef over 1,00/1,10 meter als derde af met Royal Dutch S.

Stef Veldhuis stuurde Obession Landra Sb naar de tweede plek in een wedstrijd over 1,30 meter. Vader Steven werd met Sanctos DW derde in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen en tweede in een soortgelijke proef over 1,20 meter.

Meer Springen

»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)