TWENTE CUP KLASSE M VOOR HENGELOËR, LYNN BOUWMEESTER BESTE IN KLASSE L

Mart IJland als eerste de beste

SAASVELD – Mart IJland was zaterdag als eerste de beste in de strijd om de Equifirst Twente Cup in de klasse M. Met Issey (v. Dexter R) moest de Hengeloër een tijd neerzetten en foutloos blijven in de barrage. Dat deed hij zo goed, dat niemand van zijn vijftien concurrenten hem nog kon passeren. 

Van de 24 combinaties bleven er in de basisomloop liefst zestien foutloos. Mart IJland opende het bal in de tweede rit met een knappe tijd van 40,06 seconde en daar kwamen vervolgens slechts drie andere gegadigden voor de winst in de buurt. Robbin Robijn kwam na 40,48 seconde door de finish, maar maakte onderweg een springfout op Galiandra. Steven Veldhuis deed dat niet, maar strandde  na 40,39 seconde.

Direct na Veldhuis ondernam Jarno Hesselink een manmoedige poging Mart IJland van de koppositie te verdrijven. Hij was liefst 1,95 seconde sneller dan de lijstaanvoerder, maar tikte ook een balk uit de lepels. Omdat daarna ook de in de basisomloop zeer snelle Naomi Hommels al op de derde hindernis strandde, was daarmee het gevaar voor IJland geweken en mocht de vijftienjarige ruiter voor de tweede keer een Twente Cup in ontvangst nemen, nadat hem dit enkele jaren geleden ook als ponyruiter al eens was gelukt.

“Dit had ik eerlijk gezegd niet verwacht”, bekende Mart IJland na afloop. “Als je als eerste moet starten in de barrage kun je alleen maar blij zijn dat niemand je voorbij gaat. En er kwamen nog veel snelle combinaties na mij. Bovendien heb ik Issey nog maar een week of vier. Hij is van de BWG Stables van de broers Schröder en het is echt een fijn paard. Hij is heel voorzichtig en snel van de paal.”

Achter Mart IJland en Steven Veldhuis reed Judith Ribbels met Holiday naar de derde plaats. Ook Noor Daniels met Grasshopper, Chanel van der Wal met Fiesta en Tess Huttenhuis met Felix sloten de barrage zonder mankeren af en eindigden op de posities vier tot en met zes.

De Twente Cup in de klasse L was voor Lynn Bouwmeester met Coposta v. Tojope. De amazone van de rijvereniging Diepenheim bleef Pascalle Donders met Cute Puppenfee en Evelien Walkot met Happy voor.

Meer Springen

»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)