Mareille accepteert vertrek Pino

BORNE - Mareille Schröder heeft zich neergelegd bij het vertrek van haar toppaard Pino. De nazaat van Heartbreaker (x Burggraaf) staat sinds een maand weer op stal bij eigenaar Jan Boomkamp in Borne. Die haalde Pino na bijna tien succesvolle jaren terug naar Stal De Hemmelhorst. Pino zet zijn loopbaan voorlopig voort met Harrie Wiering als berijder en zal worden verkocht als zich een interessante koper aandient. Mareille Schröder: "Ik heb het inmiddels geaccepteerd, maar het blijft verschrikkelijk jammer. Ik had me echt op het buitenseizoen verheugd, maar de zomer ziet er nu heel anders uit."

Mareille Schröder won op de rug van Pino (Heartbreaker x Burggraaf) onder meer Grote Prijzen in Eindhoven (2006), Hoofddorp (2008 en 2009) en Zelhem (2008). In 2007 schreef ze beide kwalificatiewedstrijden voor de Grote Prijs van Outdoor Gelderland op haar naam, waar ze afgelopen jaargang tweede werd in de hoofdrubriek achter Jeroen Dubbeldam. Ook bij het CSI Twente in Geesteren streed de combinatie enkele keren in de voorste linies mee.

"Dit is het risico als je voor eigenaren rijdt", toont Mareille zich realistisch. Het kwam best plotseling, maar het is niet anders. Ik heb Pino een kleine tien jaar gereden, hem opgeleid naar het niveau van 1,60 meter en weet ongeveer alles van dat beest. Doodzonde dat het nu over is. Van de andere kant moet ik Jan Boomkamp ook heel dankbaar zijn. Hij heeft me op de kaart gezet. Er is ook absoluut geen sprake van scheve gezichten. We zijn bijvoorbeeld sinds kort voor de helft eigenaar van Acer B, een vijfjarige Pino (x Burggraaf)."

Dat neemt niet weg dat Mareille Schröder beseft voorlopig een stapje terug te moeten doen. We hebben nog Virginia, die als achtjarige al veel met Pino is meegeweest. Verder een zevenjarige Heartbreaker x Winston en een zesjarige Heartbreaker x Wellington. Het volgt elkaar wel mooi op, maar van het niveau Pino zijn ze uiteraard nog niet."

Jan Boomkamp heeft er begrip voor dat Mareille Schröder moeilijk afstand van Pino kon doen. "Het is voor ons allebei niet leuk en het was ook best emotioneel. Maar ook bij ons moet de handel doorgaan en we hebben in Harrie een heel goede ruiter op stal. Bovendien is Pino bijna dertien en als we hem een keer kunnen verkopen en de prijs is goed, dan moeten we dat nu een keer doen. In het verleden hebben diverse mensen veel geld voor hem geboden, maar hebben we hem gehouden voor Mareille. Daar komt bij dat we Pino heel veel willen inzetten voor de dekking. Hij maakt geweldige springpaarden, zijn nakomelingen zijn echt fantastisch. Die springen, dat wil je niet weten. Mareille heeft hem ook keurig afgeleverd en we gaan zeker verder met elkaar. Mareille verdient gewoon goede paarden en rijdt ze altijd naar de winst. Het zou mooi zijn als zich voor haar een goede sponsor zou melden."

Foto Mareille Schröder en Pino van Wouter Borre/TC Tubantia

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)