Makkinga eerste en tweede met Zazzle

ROGGEL - Anne-Liza Makkinga veroverde vrijdag een eerste en een dag eerder de tweede plaats met Zazzle tijdens Indoor Roggel. In hippisch centrum De Leistert was ze vrijdag in 56,23 seconde veruit de snelste van het omvangrijke deelnemersveld. Mark Martens volgde de Ommense met Zambesi op bijna twee seconden (58,14). Dominique Roelofsen werd fraai vierde met Ardenta (60,09). Ook Jos Lansink bleef, met Econoom vh Lindehof, foutloos. Hij werd 26ste.

Donderdag moest Makkinga 0,27 seconde toegeven op winnares Maureen Bonder met Alex, die in 26,53 seconde de barrage van de rubriek voor jonge paarden (1,30/1,35 meter) afsloot. Jos Lansink legde met Econoom vh Lindehof beslag op de zesde plaats, Dominique Roelofsen werd negende met Ardenta.

Jos Lansink eindigde vrijdag in de rubriek over 1,40 meter tegen de klok met Cool Hand Luke (65,87) als achttiende. Peter Bulthuis won met Diablo (58,10).  
Dominique Roelofsen haalde de tweede fase van het springen over 1,35 meter, maar moest het vervolgens na twee springfouten doen met de 51ste plaats.

Lansink kwam zaterdag ondanks een foutloos optreden met Pierrot met een tijd van 67,48 seconde niet verder dan de 32ste plek in een wedstrijd over 1,30 direct op tijd. De zege werd gedeeld door Thiago Ribas Costa met Perle van Ghenhof en Matt Sampson met V. Anubertha, die beiden 51,72 klokten.

Lansink eindigde donderdag in de twee fasenwedstrijd over 1,40 meter als negende met Cool Hand Luke. Andrew Ramsay was de sterkste met Julia des Brumes. Dominique Roelofsen maakte een tijdfout met Wladimir S en eindigde daarmee in de middenmoot van het omvangrijke deelnemersveld.

Jeanette Corbeek bleef foutloos in de twee fasenrubriek over 1,30 meter. Met Silk-ka's Rose klasseerde ze zich als dertiende. Olivier Philippaerts was als eerste bijna 5,7 seconde rapper. 

Foto Anne-Liza Makkinga van www.fototrailer.nl

Meer Springen

OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)