Laatste loodjes in Lochem

LOCHEM – Voor Gerco Schröder nadert de dag dat hij afscheid zal moeten nemen van Stal Eurocommerce in Lochem. Bijna vijftien jaar was hij er dagelijks te vinden als hij niet ergens op de wereld voor zijn werkgever als springruiter actief was. De Tubbergse topruiter is meegesleurd in de val van zijn grote baas, vastgoedmagnaat Ger Visser. De stal, onderdeel van het ooit roemruchte Eurocommerce, is niet meer te redden.

De 35 paarden gaan vanaf vrijdagmiddag 17.00 uur online onder de hamer en donderdag en vrijdag tot dat tijdstip is er kijkdag in Lochem. Honderden geïnteresseerden en nieuwsgierigen komen af en aan, al dan niet met grote bolides.

Lais van Deventer, al vijf jaar de vaste groom van Gerco Schröder tijdens de internationale wedstrijden, heeft de zware taak Olympisch succespaar London voor te brengen tijdens de presentatie. De twaalfjarige springveer moet minimaal vier miljoen opbrengen. Een kort geding, aangespannen door werkgever Ger Visser jr, leverde niet het gewenste resultaat op London alsnog van de verkooplijst af te halen. En dus is is het nu voor Gerco Schröder hopen op een klein wonder. Dat een gulle geldschieter hem alsnog in staat stelt zijn topper onder het zadel te houden. Het is niet uitgesloten, maar de kans is zeker net zo groot dat een rijke sjeik uit Saoedi-Arabië of Qatar het ultieme bod uitbrengt.

"Het is natuurlijk een heel rare siuatie dat op deze manier een einde aan de stal komt", verzucht Gerco Schröder in de kantine van de fraaie accommodatie. "Dit heeft nooit iemand kunnen bedenken. Voor ons is de familie Visser altijd erg goed geweest, we hebben hier alle kansen gehad. Daarom is het ook zo jammer dat het zo afloopt."

Beter één helemaal dan twee half
Broer Wim Schroder was de eerste die zich midden jaren negentig in Lochem meldde als stalruiter. Hij had er veel suces met paarden als Monaco, Berlin en Montreal. Leter kwam ook Gerco die kant op en toen Wim een beenbreuk opliep, nam Gerco ook zijn paarden over. "Dat is zo gebleven", meldt Wim, die vervolgens stalmanager werd. "Je kunt het beter één ruiter helemaal goed laten doen dan twee half", is het nuchtere motief.

Gerco vierde vervolgens vele successen op de rug van paarden als Geneve, Monaco, Milano, Lanapoule, Berlin, New Orleans en tenslotte London. Hij werd met Nederland wereldkampioen in Aken (2006) en met Oranje een jaar later Europees titelhouder in Mannheim. Ältijd leidden we de paarden weer van jongs af aan op en als er eentje wegging, stond de volgende klaar."

Voorlopig zal hij zich weer moeten beperken tot wedstrijden op het niveau van twee en drie sterren. "Die kunnen paarden die in Tubbergen staan springen. We zullen even een stapje terug moeten doen. Natuurlijk heb ik het geluk dat Wim en Ben thuis al wat hebben opgebouwd, we hoeven niet helemaal van voren af aan te beginnen."

Het sprankje hoop blijft. "Dat houd ik zolang de strijd nog niet helemaal gestreden is. Ik hoop nog steeds dat London in Nederland blijft en ik met hem mag doorrijden. Het is geen paard dat je gemakkelijk vervangt. London is waarschijnlijk het meest complete paard dat ik ooit heb gehad."

Bizar blijft het. Het zat er aan te komen. Al een paar jaar. Maar nu het zover is, voelt het onwerkelijk. Doordringen zal het pas over een tijdje, als de realiteit er een van alledag is geworden. Gerco Schröder:"Eerlijk gezegd voelt het alsof ik een soort trance zit, ik kan me niet voorstellen hoe ik me straks voel als ik hier niet meer kom."

Binnenkort is Gerco Schröder weer thuis is. Om vanuit Tubbergen de stappen te zetten terug richting absolute top.

Gerco Schröder donderdag op stal met London.
Foto van
www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)