Kort geding volgende week

TUBBERGEN - Volgens hippisch jurist mr, Schelstraete uit Tilburg zal het kort geding, dat het voor Gerco Schröder weer mogelijk moet maken met de paarden van Stal Eurocommerce in wedstrijden uit te komen, volgende week dienen bij de voorzieningenrechter in Zutphen. "We zijn wel weer in gesprek met de Rabobank, maar het ziet er naar uit dat we er opnieuw niet uit komen. Daarom zullen we de rechter vragen een voorziening te treffen, waardoor de paarden weer met de ruiters op concours kunnen."

Dat kort geding wordt overigens alsnog aangevraagd door Stal Eurocommerce en niet op persoonlijke titel door de ruiter uit Tubbergen. Schelstraete: "De eigenaar van de paarden heeft dezelfde belangen als Gerco. Het gaat erom dat de paarden weer wedstrijden moeten kunnen springen."

De bank legde beslag op 21 paarden van zijn failliete sponsor Eurocommerce en weigert de paspoorten voor de wedstrijden beschikbaar te stellen. Daardoor mist de tweevoudig winnaar van Olympisch zilver met Eurocommerce London in Londen al ongeveer een maand wedstrijdritme. Schröder zegt dat zijn loopbaan als topruiter daardoor grote schade oploopt. Rabobank kwam tot haar besluit omdat het nog circa 300 miljoen van Eurocommerce te vorderen heeft. Gerco Schröder is in de hele kwestie de partij die tussen wal en schip wordt fijngemalen. Hij kan geen kant op. Omdat hij geen wedstrijden rijdt, maakte hij een vrije val op de wereldranglijst waarop hij na de Spelen van Londen nog een plek in de top tien bezette.

Volgens advocaat Schelstraete pretendeert de Rabobank dat het als schuldeiser van het failliete vastgoedbedrijf Eurocommerce ook recht heeft op vorderingen op de gelijknamige springstal in Lochem, voormalig dochter van het concern. De jurist: "Dat is al een tijd de discussie. Daarover loopt een bodemprocedure, maar die kan wel twee jaar duren. Door allerlei vervelende bijkomstigheden staan de paarden nu al een maand stil. We proberen die situatie te doorbreken, in het belang van de stal, de paarden en de ruiters. Maar het proces verloopt erg moeizaam. Vandaar dat we nu in gesprek zijn met de rechtbank om te kijken of we zo snel mogelijk een eind aan deze ongewenste situatie kunnen maken."

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)