Kirsten Rikkert prima in Manerbio

MANERBIO - Kirsten Rikkert (foto) deed het vrijdag prima in het twee fasenparcours over 1,45 meter voor de Open Tour tijdens het CSI in het Italiaanse Manerbio. Met Ugano werd ze vierde. Robert Vos maakte in de tweede fase twee springfouten met Michael Braun en kwam niet verder dan plaats 36. Vos haalde met Wenda AK de vierde prijs af na het springen voor zevenjarige paarden. In beide rubrieken was de Zwitser Arethur da Silva, die vrijdag ook nog een derde keer won, de sterkste.

In de kwalificatie voor de Grote Prijs (1,40 meter) eindigde Kirsten Rikkert met Ugano foutloos als dertiende en Robert Vos met Michael Braun 25ste na een springfout. Bij de zesjarige paarden haalde Vos met Zolah Eileen nog wel de barrage, maar daarin raakte de combinatie met veertien strafpunten het spoor bijster.

In de Open Tour slaagden Vos met Unique (4) en Rikkert met Sorento (8 strafpunten) er niet in het blazoen schoon te houden.

Zaterdag waren er achtste plaatsen voor Robert Vos met Unique in de wedstrijd over twee fasen (1,30 meter) en voor Kirsten Rikkert met Winde RAG in de Open Tour over 1,35 meter op tijd. In deze klasse werd Vos met Rudi door een springfout 31ste. Robert Vos kwam in de rubriek voor zesjarige paarden met Zolah Eileen wel aan de tweede fase toe, maar kreeg twee balken om de oren en kwam daardoor niet verder dan de 21ste positie.

Kirsten Rikkert legde met Ugano in de Grand Prix over 1,45 meter beslag op de tiende plaats. Zowel in het basisparcours als tijdens de winnaarronde viel een balk. Voor Robert Vos en Michael Braun was het avontuur na de eerste ronde en zes strafpunten ten einde. Arthur da Silva won het hoofdnummer met La Toya III op superieure wijze.

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)