Kirsten Rikkert prima in Manerbio

MANERBIO - Kirsten Rikkert (foto) deed het vrijdag prima in het twee fasenparcours over 1,45 meter voor de Open Tour tijdens het CSI in het Italiaanse Manerbio. Met Ugano werd ze vierde. Robert Vos maakte in de tweede fase twee springfouten met Michael Braun en kwam niet verder dan plaats 36. Vos haalde met Wenda AK de vierde prijs af na het springen voor zevenjarige paarden. In beide rubrieken was de Zwitser Arethur da Silva, die vrijdag ook nog een derde keer won, de sterkste.

In de kwalificatie voor de Grote Prijs (1,40 meter) eindigde Kirsten Rikkert met Ugano foutloos als dertiende en Robert Vos met Michael Braun 25ste na een springfout. Bij de zesjarige paarden haalde Vos met Zolah Eileen nog wel de barrage, maar daarin raakte de combinatie met veertien strafpunten het spoor bijster.

In de Open Tour slaagden Vos met Unique (4) en Rikkert met Sorento (8 strafpunten) er niet in het blazoen schoon te houden.

Zaterdag waren er achtste plaatsen voor Robert Vos met Unique in de wedstrijd over twee fasen (1,30 meter) en voor Kirsten Rikkert met Winde RAG in de Open Tour over 1,35 meter op tijd. In deze klasse werd Vos met Rudi door een springfout 31ste. Robert Vos kwam in de rubriek voor zesjarige paarden met Zolah Eileen wel aan de tweede fase toe, maar kreeg twee balken om de oren en kwam daardoor niet verder dan de 21ste positie.

Kirsten Rikkert legde met Ugano in de Grand Prix over 1,45 meter beslag op de tiende plaats. Zowel in het basisparcours als tijdens de winnaarronde viel een balk. Voor Robert Vos en Michael Braun was het avontuur na de eerste ronde en zes strafpunten ten einde. Arthur da Silva won het hoofdnummer met La Toya III op superieure wijze.

Meer Springen

Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)