Kirsten Rikkert nationaal de baas

SAASVELD - Kirsten Rikkert (foto) vatte vrijdagavond haar bewondering voor haar toppaard Sorrento in drie woorden samen: "Wat een beest", klonk het uit de mond van de Enterse, die in de barrage van de Grote Prijs van Saasveld als eerste starter dertien concurrenten voor een onoverkomelijke opgave stelde. Eerder op de avond had Rikkert met Sorrento ook al de nationale twee fasenrubriek over 1,40 meter op haar naam geschreven.

Het was weer eens zo'n dag, dat er geen maat stond op Kirsten Rikkert. Ze reed gedurfd, volledig vertrouwend op haar troef Sorrento. "Dit is mijn eerste paard waar ik hoog mee ben gaan rijden", aldus Rikkert over haar viervoeter die ze ondertussen al drieënhalf jaar onder het zadel heeft. "Het is echt een superpaard, dat doet wat me je. In de finale wil je er wel voor gaan en dan is het heerlijk te weten dat je blind op Sorrento kunt vertrouwen. Als er zoveel in de barrage zitten en je moet als eerste, moet je een tijd zetten. Blijf je dan nul, dan leg je toch druk op de tegenstanders. Het kan een voor- en een nadeel zijn als je als eerste moet. Rijd je snel en blijf je nul, dan moeten ze hard rijden om je te verslaan. In Sorrento heb ik zoveel vertrouwen en samen hebben we zo'n band, dat ik wel een beetje kan inschatten dat we zoiets kunnen wagen."

Kirsten Rikkert oordeelde haar winst vooral te hebben gepakt op weg van de cubbel richting oxer die ze schuin aanreed. "Sorrento draait van zichzelf wel snel, dus dat konden we wel proberen. Ik dacht dat ik naar de laatste hindernis een galopsprong te veel nam, maar we gingen wel weer erg snel naar hindernis zeven. Met Sorrento heb ik al een aantal rankingproeven gedaan. Dat ging goed. Ik ben gewoon hartstikke blij met hem."

Wim Schröder kwam als nummer twee met Winterberg (30,17) te kort tegen Rikkert. Drietiende seconde om precies te zijn was het verschil met de Enterse. "Daar kan ik wel mee leven", vond de Tubbergenaar. "Daar ben ik wel tevreden mee, want het was een mooi ritje."

Als laatste die het Kirsten Rikkert nog moeilijk kon maken, was het de beurt aan Marleen Bruggink. Met Primeval Dakota reed ze een keurig rondje, dat haar de derde plek opleverde in 30,45 seconde. Rob Heyligers stuurde Wanted naar de vierde positie (30,83) en Kevin Olsmeyer Mister Big naar de vijfde (31,07). Gerben Morsink en Carthino (31,34) en nogmaals Kirsten Rikkert met Ugano (34,82) voerden het aantal foutloze combinaties op tot zeven.

Ook op het parcours over twee fasen hadden Kirsten Rikkert en Sorrento precies dfrietiende seconde voorsprong op de nummer twee. Dat was nu Tom Brinkman met Amadeus. Wim Schröder meldde zich ook in deze rubriek aan het front met Winterberg en werd derde. Hij hield Wesley Heijdens met Dallas du Domaine Z en Kevin Olsmeyer Mister Big achter zich.

Meer Springen

»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)