GOUD VOOR AMAZONE UIT TILLIGTE MET ZEVENTIENJARIGE PONY KELLOGS

Kim Loman: goud met knuffelbeestje

ERMELO – Kim Loman liet zich zaterdag kronen tot de onbedreigde nieuwe nationaal kampioen bij de ponyruiters in categorie DE van de klasse M. Met Kellogs (v. Lorenzo) reed ze een geweldig snelle barrage, waarop de concurrentie geen antwoord had. Babette Haanschoten was met Easy Girl de enige die net als zij zonder springfouten bleef, maar was wel bijna zes seconde langzamer dan de twaalfjarige amazone uit Tilligte.

“Ik wilde gewoon foutloos blijven en daarna in de barrage alles of niks rijden”, verklaarde Kim Loman na de huldiging. “Voor mijn eigen gevoel viel het nog best mee hoe snel ik ging. Het was ook pas mijn zesde wedstrijd in de M met Kellogs. In de L ging ik altijd wel hard met hem.”

Thuis oefent ze onder leiding van haar vader Peter elke dag met twee pony’s, op dinsdag krijgt ze les van Pieter Jan Berkers in Lattrop. Kim, die al sinds haar derde op een pony rijdt, heeft sinds mei vorig jaar de beschikking over de al zeventienjarige Kellogs, vijf jaar oider dan zijzelf. “Echt een troetelbeestje, hij is heel knuffelig en geeft je steeds kusjes. Als hij zin in heeft in een wedstrijd, begint hij altijd met zijn been te zwaaien. Dat deed hij vanmorgen ook, dus dat gaf wel veel vertrouwen…”

De leerlinge tweetalige vwo van het Canisius in Tubbergen ziet Sanne Thijssen als een groot voorbeeld hoe ze verder wil komen in de sport. “Omdat ze zo jong is en al super goed. Ik hoop ook verder te komen met de paarden en later een eigen stal te hebben. Hier in de buurt vind ik vooral Gert-Jan Bruggink, Gerco Schröder en Jeroen Dubbeldam erg goed.”

Haar vereniging De Grensruitertjes uit Lattrop organiseerde zaterdagavond spontaan een leuk feestje voor de kersverse kampioene Kim Loman.

Foto's © www.digishots.nl

Meer Springen

De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)