Josta van Straaten ongenaakbaar

WIERDEN - Josta van Straaten was woensdag onbetwist de sterkste in de klasse ZZ (categorie D) tijdens Pony Indoor Wierden. De amazone uit Den Ham legde beslag op de eerste twee plaatsen. Van Straaten won met Il Divo en pakte met Fury de tweede plek. Lisa Everts met July en Caily Oude Groeniger met Zebrano RAG waren allebei sneller dan Van Straaten, maar tikten beiden een balk af. Ze werden daardoor derde en vierde. 

Mirte Kamphuis won met Flower Girl twee keer in de klasse M (DE). In de eerste rubriek bleven Marjolein Jonkers met Zarville en Lisanne Oordt met Thirza het dichtst in haar buurt, in de tweede wedstrijd werden de posities twee en drie ingenomen door Daisy Senger met Zerrany en Jelske Klunder met Opaal de l'Equille.

Het afsluitende springen over six bars leverde een gedeelde zege op voor Daphne Haarhuis met Mirror en Daniël Lokerse met Tertius. Ze bleven over na vijf ronden, toen een hoogte van 1,65 meter was bereikt. Lotte Bels eindigde als derde met Almar.

In het tweede parcours voor de klasse Z/ZZ (DE) ging de overwinning naar Talessa de Jong met Panoog de l'Aube. Daniël Lokerse viel als tweede ook nu in de prijzen met Tertius, Robin Goosen nam met Zenzi Boy de derde positie voor zijn rekening.

Angela van Daatelaar had de eerste rubriek Z (DE) naar zich toe getrokken met Narco. Ook nu werd Daniël Lokerse tweede. Noah van Unen haalde de derde prijs af met Venery Dew-drop.

Ties Rothstegge maakte de beste indruk in de klasse M/Z (C). De ruiter uit Weerselo eindigde met Quickstar in de eerste omloop als tweede achter Marit Ekkel met Captain Jack. Bibi van Ooijen pakte de derde stek met Storm. Rothstegge duldde in de tweede rit geen tegenstander voor zich. Isabel Lienesch stuurde Magnum naar de tweede plaats, Bas Bronsvoort Macho naar de derde.



|
Foto Daphne Haarhuis met Mirror van Hans Geurkink.

Meer Springen

OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)