AMAZONE UIT DEN HAM ABSOLUTE UITBLINKSTER SALLANDSE RUITERDAGEN

Josta van Straaten in de hoofdrol

MARIËNHEEM – Josta van Straaten nam de absolute hoofdrol voor haar rekening tijdens de Sallandse Ruiterdagen in Mariënheem. Na haar zege in de Grote Prijs over 1,40 meter op vrijdag zette ze twee dagen later de kroon op haar werk door met haar elfjarige bruine merrie Ciao Bella S (v. Triomphe de Muze x Calvados) ook de finale om de Gouden Aar op haar naam te schrijven.

De twintigjarige amazone uit Den Ham sloot daarmee een voor haar prima jaar af, nadat ze eerder in 2018 ook al de beste was in de Grote Prijs van Lichtenvoorde. “Ik heb veel mooie wedstrijden mogen rijden, waaronder een over 1,50 meter in Houten en gelukkig vaak met goede resultaten. Ik ben heel blij hoe het in Mariënheem ging. Mooie trofee trouwens, die Gouden Aar.”

Scherp en snel
In haar laatste concours van het jaar viel alles voor Josta van Straaten op z’n plek. Vrijdag plaatste ze zich behalve met Ciao Bella S ook met haar tweede troef, de negen jaar oude donkerbruine merrie Erachelle-S (v. Toulon x Silverstone), voor de barrage van de Grote Prijs. Met haar werd ze derde, achter Sven Peters. “Ciao Bella is echt heel scherp en snel, ze kan ongelooflijk kort wenden. In de finale waren voor mij al enkele combinaties echt snel geweest, dus wist ik dat ik een heel goede rit moest rijden om te kunnen winnen. Ik had vooraf de lijnen in mijn  hoofd en kon al bij de eerste een galopsprong minder maken. In de laatste lijn lukte dat nog een keer.” Ze was de enige van de vier barrageklanten die foutloos bleef. Sven Peters met Channel en zijzelf met Erachelle-S waren sneller, maar maakten een springfout, bij Micky Morssinkhof vielen als nummer vier met Elianca twee balken uit de beugels.

Vrijdag troefde Josta van Straaten al twaalf concurrenten af in de barrage van het 1,40. Alleen Elike Morsink kon haar met Dakina met een achterstand van 0,79 enigszins bijbenen. Jan Diepman gaf met Honorissa 1,5 seconde toe. Sven Peters eindigde als vijfde met Chanel, Josta van Straaten bezette met Dior ook nog een zevende plek. De jonge amazone rijdt de thuis op Stal Hazelhorst in Den Ham geboren merrie Ciao Bella nu ongeveer tweeënhalf jaar, nadat eerder broer Fred haar onder het zadel had. “Het is een geweldig paard, met een super karakter en een perfecte instelling, ze pakt zo goed aan en doet alles voor je.”

Dromen van Spelen en Aken
Josta van Straaten is fulltime actief in het bedrijf van haar ouders. De drukte daar noopt haar zorgvuldig haar wedstrijdprogramma samen te stellen. “Maar ik probeer zeker mooie wedstrijden op te zoeken als de mogelijkheden zich voordoen, zoals bij de young riders. We hebben goede paarden en ik zie wel waar het schip strandt. Want natuurlijk heb ook ik ambities om nog verder te komen in de sport. Ik wil me in elk geval elke dag verbeteren. Wat mijn grootste droom is? Ik zou heel graag een keer willen meedoen aan de Olympische Spelen of in Aken willen rijden.”

De jeugd heeft ze ervoor. En heeft die niet de toekomst?

UITSLAGEN SALLANDSE RUITERDAGEN
 

Meer Springen

»
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
»
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
»
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
»
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)