Jos Lansink sjeik van Abu Dhabi

ABU DHABI - Jos Lansink liet zich zaterdagmiddag huldigen als sjeik van Abu Dhabi. De in Lemselo geboren wereldkampioen koos weer eens een wedstrijd op het allerhoogste niveau uit om zijn kwaliteiten ten volle te tonen. Met zijn  twaalfjarige merrie Valentina van 't Heike was Lansink de snelste in de barrage van de eerste Grote Prijs van de oliestaat, waar de hindernissen tot en met 1,60 hoog gestapeld waren. Een triomf, die goed was voor het lieve sommetje van 90.000 euro.

Nog vier anderen bleven twee keer zonder averij in Abu Dhabi. Van hen kwam Lars Nieberg met Lord Luis op 0,19 seconde het dichtst in de buurt van Lansink, die als vierde van de elf foutlozen uit de eerste ronde mocht binnenrijden. Voor de Twentenaren Gert-Jan Bruggink met Primeval Wings en Gerco Schroder met Eurocommerce New Orleans was niet opnieuw succes weggelegd. Beiden kregen twee springfouten aan de rijbroek. Ze werden daarmee respectievelijk 22ste en 25ste.

Bruggink: "Ik ging op acht galopspringen zoals afgesproken naar de driesprong, maar Wings maakte door zijn enthousiasme een voorbeenfout. Toen wilde ik doorrijden om een snelle vierfouter zijn en nam een risico op de volgende oxer die viel.”

De ier Billy Thomey, winnaar van de Grote Prijs van Jumping Amsterdam, zette als eerste een zeer snelle tijd neer van 35.61 seconden, maar versprong zich op de laatste hindernis. Daarna zette de Duitser Larss Nieberg de toon door een tijd van 36.62 neer te zetten. Jos Lansink, die in de barrage al als vierde moest rijden, reed zo snel als mogelijk was voor zijn merrie Valentina van ’t Heike en overtroefde de tijd van Nieberg door 36.43 sec op het scorebord te zetten. De zeven ruiters die nog volgden, konden Lansink niet verbeteren. Lansink genoot van zijn overwinning en lijkt altijd op het juiste moment te kunnen pieken: “Zou het geluk zijn? Nee, ik denk dat ik gewoon een heel goed paard heb in Valentina.” Lansink heeft de 12-jarige Belgische gefokte vosmerrie al vanaf haar zesde jaar in bezit. “Eerst voor de helft toen ik nog voor Zangersheide werkte, later helemaal. Ik heb altijd in haar geloofd, alhoewel ze niet altijd de makkelijkste was. Het laatste half jaar heb ik haar super aan het lopen. Ze heeft veel geleerd van de ervaring die ze heeft opgedaan in de landenwedstrijden.”

Gert-Jan Bruggink eindigde in de ochtenduren met Cash Junior als vierde tijdens de wedstrijd over 1,45 meter direct op tijd. Jos Lansink was met Amour du Bois ook foutloos, maar een stuk langzamer (vijftiende) en Gerco Schroder moest met Eurocommerce Milano met een gevallen balk genoegen nemen met de 26ste plaats.(m.m.v. KNHS)

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)