JEROEN DUBBELDAM WERELDKAMPIOEN

CAEN - Jeroen Dubbeldam heeft zich zondag in het Franse Caen laten kronen tot wereldkampioen bij de springruiters. De Olympisch kampioen van 2000 was de enige die zowel met zijn eigen paard Zenith SFN als de drie viervoeters van zijn opponenten in de 'final four' geen enkele fout maakte en binnen de tijd bleef. Tijdens de beslissende strijd met paardenwissel ging het zilver naar de Fransman Patrice Delaveau, het brons was voor de Amerikaanse Beezie Madden en de Zweed Rolf-Göran Bengtsson eindigde net naast het podium.

Het werd een zinderende finale, waarin de vier ruiters nadat ze hun eigen paard over het parcours hadden gereden dat vervolgens moesten doen met de paarden van hun concurrenten. Dubbeldam reed met zijn eigen Zenith SFN foutloos en stuurde daarna eerst Orient Express van Delaveau, daarna Cortes C van Madden en tot slot Casall Ask van Bengtsson zonder fouten over het lastige parcours te sturen. Uiteindelijk hielp ook Zenith SFN mee om Dubbeldam de zege te bezorgen, want alleen Delaveau slaagde erin net als de Tukker foutloos met hem te blijven. Bengtsson liep met het paard van Dubbeldam tegen zes strafpunten aan en Madden noteerde op de rug van Zenith één afgeworpen balk.
 
"Alle drie paarden van de anderen die ik reed zijn zeer verschillend. Je hebt drie minuten om te ontdekken wat de sterke punten van een paard zijn en dat lukte, wat resulteerde in drie heel fijne foutloze ritten. Op voorhand had ik al gezegd naar deze wedstrijd met paardenwissel uit te kijken en ik was tijdens de wedstrijd relaxed genoeg om er van te genieten. Want het is een plezier als je drie van zulke cracks mag rijden", aldus Dubbeldam.
 
De Olympische kampioen van Sydney 2000 vertelt verder: "Kijkend naar de drie paarden, dan is Orient Express een paard met enorm veel kracht op de hindernissen en zeer elastisch. Cortes is een paard waarvan je denkt dat hij niet de meest elastische is van het stel, maar zodra je er op stapt merk je dat hij erg veel bloed voert. Bij Casall Ask, het paard dat ik als laatste moest rijden, was ik bang dat hij na drie rondjes de pijp wat leeg zou hebben. Tijdens de drie minuten loswerken voelde ik dat dit niet het geval was en ook met hem had ik een fijne rit", aldus de winnaar van individueel- en teamgoud.
 
Trauma van Jerez kwijt
Volgens Dubbeldam is hij nu het trauma van het WK in Jerez 2002 kwijt. "Voor de individuele wedstrijd stond ik toen vijfde met De Sjiem en ik was er op gebrand om toen al de wedstrijd met paardenwissel te rijden. In de tweede manche maakte ik een kapitale blunder, waardoor ik ver terugviel. Ik heb mezelf die fout nooit vergeven, maar kan er na vandaag mee leven."

Jeroen Dubbeldam is de eerste Nederlander ooit die de wereldtitel bij de springruiters op zijn naam schrijft, maar gek genoeg ook de tweede Twentenaar. Jos Lansink ging hem in 2006 voor met Cumano. In tegenstelling tot Dubbeldam werd Lansink zelfs geboren in Weerselo, maar toen hij wereldkampioen werd, kwam Lansink al uit voor België. 

Uitslag WK springen (paardenwissel)
 •Goud) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - Zenith SFN - 0
Zilver) Patrice Delaveau (Fra) - Orient Express HDC - 1
Brons) Beezie Madden (USA) - Cortes C - 12
4) Rolf-Göran Bengtsson (Zwe) - Casall Ask - 14

Meer Springen

KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)