Internationale jeugdtop naar Wierden

WIERDEN – De fraaie terreinen van manege De Vossenbos in Wierden zijn van woensdag 5 tot en met zaterdag 8 juni het domein van de internationale ruitertop bij de jeugd. Tijdens de vijftiende editie van het Dutch Youngster Festival (DYF) komen tal van talenten aan de start die zich de komende jaren ongetwijfeld aandienen als springvedetten van de toekomst.

Het Dutch Youngster Festival is dè gelegenheid om ze aan het werk te zien in spannende competities. Ruiters als Gerco Schröder, in 2012 twee keer goed voor zilver tijdens  de Olympisch Spelen van London, begonnen hun internationale carrière tijdens het Dutch Youngster Festival, een evenement dat de aandacht trekt.

Ieder land is gerechtigd per jaar één officiële landenwedstrijd te organiseren voor deze categorieën. In Nederland vormt manege De Vossenbos in Wierden tijdens het Dutch Youngster Festival (DYF) traditioneel het decor voor deze ontmoeting. Hoogtepunten van het evenement zijn drie landenwedstrijden op donderdag en vijf keer de individuele strijd om de Grote Prijs op zaterdag.

Voor het eerst in de geschiedenis van DYF is er daarvan nu ook een voor de children en een voor riders under 25. Zij maken hun entree in het programma.
Vanuit het buitenland zijn sterke landen als Duitsland, Engeland, Ierland, Italië, Noorwegen, Portugal, Spanje en Zweden van de partij. Nederland komt aan de start met een keur aan ruiters en amazones die deel uitmaken van de nationale selecties van de bondscoaches Roelof Bril (young riders en junioren) en Luc Steeghs (ponyruiters en children).

Zo telt het deelnemersveld de namen van onder anderen Jelmer Hoekstra, Fréderique Lebon, Bart Lips, Charlotte Verhagen, Kim Bril, Amber Fijen, Demi en Jens van Grunsven, Kevin Jochems, Mickey Morssinkhof, Leontine Bruin, Lars en Niels Kersten, Sjoerd Kommers, Rowen van de Mheen, Teddy van de Rijt, Bibi van Gehlen en Laurie Touw.

Uit de eigen regio doen in Wierden onder anderen Bart Haselbekke, Kirsten Rikkert, Jesper Romp, Isabelle van Straaten en Eva Ruiter een gooi naar de hoofdprijzen.

Voor meer informatie en de exacte aanvangstijden, zie www.eschruiters.nl (Dutch Youngster Festival).

Foto Kirsten Rikkert met Sorrento van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)