Hoofdrol Gerco Schröder in Abu Dhabi

ABU DHABI - Slechts achthonderdste seconde scheidde Gerco Schröder zaterdag in Abu Dhabi van de winst op de finaledag van de Global Champions Tour. Met zijn Olympische topper Eurocommerce London moest de Tubbergenaar met dat kleine verschil in de barrage buigen voor de na hem startende Katharine Offel met Fidji Island. De voor Oekraine uitkomende amazone incasseerde het lieve sommetje van 132.000 euro, terwijl Gerco Schröder het met 80.000 euro moest doen. Harrie Smolders werd met een tijdfoutje derde met Exquis Walnut de Muze.

Gerco Schröder was ondanks zijn tweede plek zeer tevreden met zijn prestatie. "Het liep voor ons extra in zowel de eerste als in de tweede manche. London sprong werkelijk fantastisch. Op zich was de eerste manche niet extreem zwaar, maar in de tweede ronde werden er toch veel fouten gemaakt. Zo werd Nick Skelton zandruiter nadat Big Star plotsklaps stopte", vertelde Schröder.

"Misschien had ik in de barrage in de lijn naar de dubbel iets meer tempo kunnen maken. Dat heb ik niet gedaan omdat Londen daar in de eerste manche de bovenste paal van de insprong toucheerde. Dat risico was me in de barrage om die reden iets te groot. Wel had ik achteraf de wending na de dubbel iets scherper kunnen rijden." 

Het eindklassement werd net als in 2011 gewonnen door Edwina Tops-Alexander. De vrouw van Jan Tops finishte op de slotdag met haar toppaard Cevo Itot du Chateau drie plaatsen achter haar grote concurrent Rolf-Göran Bengtsson met Casall la Silla, maar dat was voldoende om de hoofdprijs van ruim 294.000 euro veilig te stellen. Haar eerdere zege in Doha was daarvoor beslissend. Gerco Schröder eindigde als zesde in de eindstand, wat nog eens 33.250 euro extra opleverde.

Foto Gerco Schröder met Eurocommerce London van Sportfot/GCT

UITSLAGEN ABU DHABI   

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)