JONGE TAIWANEES SNOEPT OP VALREEP MEIKE ZWARTJENS ZEGE AF IN GROTE PRIJS ST. HUBERTUS

Hanzel Chen heeft het laatste woord

Hanzel Chen op weg naar de zege met Shanroe Barney.

SAASVELD – Hanzel (Hung Shen) Chen is pas weer een week in Nederland, maar het vormde voor de jonge Taiwanees geen beletsel om meteen in zijn eerste wedstrijd toe te slaan in de strijd om de Grote Prijs tijdens het concours van PSV St. Hubertus.

In de Ankerhal van Saasveld had de door Bas van der Aa gecoachte Chen het laatste woord, nadat het er lang op leek dat Meike Zwartjens met Denzel Tivoli Z (op foto hieronder) en Twindam Z een dubbele zege zou gaan boeken. De amazone zette in de eerste rit van de extra rondgang tegen nog tien andere combinaties met Denzel een snelle tijd van 34,64 seconde op de klokken, waar ze zelf met nog twee concurrenten te gaan met Twindam Z nog het dichtst in de buurt kwam (37,15).

Maar Hanzel Chen liet zich er niet door van de wijs brengen en dook met Shanroe Barney als voorlaatste starter 0,17 seconde onder de beste tijd van de amazone uit Raalte. 

Na hem bleef Amke Bekhuis met Kordon VDL wel foutloos, maar haar tijd was niet voldoende voor een plek in de top vijf. Die werd nu gecompleteerd door Lars Wigger met Jascarilla en Conor Drain met Kinellos.

Coach en groom
De bescheiden ruiter uit Taiwan, die hoopt zich komende zomer te kwalificeren voor de Asian Games van 2026 in het Japanse Nagoya, wordt al acht jaar getraind door Bas van der Aa. Die houdt de helft van het jaar zijn paarden in vorm. Daarvan zijn Gaen en Shanroe Barney de toppers, waarmee de Albergenaar zelf ook behoorlijk vaak in de prijzen valt. Maar vrijdag beperkte de rol van Van der Aa zich tot die van coach en dit keer ook die van groom, omdat de vaste verzorgster van de paarden ziek thuis moest blijven.

De samenwerking tussen het tweetal loopt al die jaren al crescendo. Gevraagd naar het geheim van zijn succes in Saasveld was Chen duidelijk: “De arena is heel mooi en de fans erg enthousiast. En ik ben heel tevreden over de manier waarop Bas de paarden traint en in vorm houdt. Het klikt gewoon tussen ons. Mijn geheim is dat ik een goede coach heb en zelf niet bang ben.” Andersom is ook Van der Aa complimenteus. “Het is een heel rustige jongen, die erg leergierig is en ook zelf de handen uit de mouwen steekt. De samenwerking met de hele familie is erg prettig.”

Geen teleurstelling
Meike Zwartjens toonde geen spoortje teleurstelling, nadat Hanzel Chen haar op de valreep van de topposities had verdreven. Ze was vooral bij met de puike vorm waarin haar paarden verkeerden. Bij het komende NK wil ze een goed figuur slaan met Twister de la Pomme en Denzel Tivoli bij de senioren.

Joel Lustenberger liet zich niet eerder op de dag met Leonola niet kloppen in de wedstrijd over 1,35 meter. Eric ten  Cate moest met Jr RAG genoegen nemen met de tweede plek en Elike Morsink mocht als nummer drie naar de prijsuitreiking met Habina Z. Lars Schröder met Casalla Tendra PS en Regina Leeuwen met Farah Z maakten het eerste vijftal vol.

Lars Schröder ging donderdag met de eerste prijs naar huis na de rubriek over 1,30 meter. Met Casalla Tendra PS bleef de Tubbergenaar Tom Brinkman  met Charimo ruim 2,5 seconde voor. Achter Pernilla Josse met Lisboa eindigde Schröder met Diablo ook nog als vierde en werd Brinkman met Moser NI tevens vijfde.

Twee keer Dijks en Garrigan
Nuri Dijks was goed voor twee zeges. Over 1,20 meter reed hij naar de winst met Nigmet Viii en bleef hij Pernilla Josse met Martino en Tom Brinkman met Night Manager voor. Over 1,10 meter stuurde hij Touchi naar de eerste plaats. Matt Garrigan met Only One en Eric ten Cate met Nobu sloten als tweede en derde aan.

Matt Garrigan eiste vrijdag met Aganix Babe Z de zeges op over 1,20 en 1,30 meter. Met Newsflash werd hij in de eerste rubriek ook nog derde. Albert Nijhof nestelde zich op de tweede positie met Olilly. Op het tien centimeter hogere parcours bleef Joel Lustenberger hem op Leonola met een achterstand van 0,33 seconde het dichtst bij en eindigde Joanne Hietbrink-Wes als derde met Koh-I-Noor als derde. Lustenberger bezette met Chaccocini ook de vierde plaats en Jarell Rolefes completeerde de top vijf met Joyacara.

Wesley Mulder bleek vrijdag met Chacco Rève de la Vita WM de sterkste over 1,10 meter. Romain Sottas met Nike B en Iza Venhoven met Trésor du Grand Bonheur mochten zich als tweede en derde bij hem aansluiten.

Benthe Lammertink was donderdag met Nou-Nou Dta de concurrentie in de klasse over 1,00 meter duidelijk de baas. Met 80 stijlpunten hield ze ook Sandra Vugts met Zahid (72,5) en Marlie Mollink met Las Vegas (70) royaal achter zich.

Onderste foto van Joel Lustenberger met Leonola © Els ten Velde. 

 

 

Meer Springen

ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)