Greve en Schuttert in winnend Oranje

KOPENHAGEN - Het Nederlandse ruiterteam heeft de wedstrijd voor de Furusiyya FEI Nations Cup van Kopenhagen winnend afgesloten. Jur Vrieling (Holwierde), die als chef d'équipe fungeerde, was met de KWPN goedgekeurde hengst Zirocco Blue VDL de enige combinatie die een dubbele foutloze ronde noteerde. In zijn spoor volgenden Hendrik Jan Schuttert met Up to Date en Willem Greve met Carambole met elk een springfout in een van beide manches.

Oranje ging al na de eerste manche aan de leiding. Dit dankzij foutloze ritten van Suzanne Tepper (Holwierde) met KM Wish, Willem Greve (Markelo) met de KWPN goedgekeurde hengst Carambole en Jur Vrieling met Zirocco Blue VDL. Rabo Talent van het Jaar Hendrik Jan Schuttert (Ommen) liet in die eerste manche met Up to Date een klein steekje vallen en kwam met één springfout aan de eindstreep.

In de tweede manche bleef Schuttert foutloos en noteerde Greve een springfout. Tepper kreeg er drie aan de rijbroek. Als laatste vertrok interim teamcaptain Vrieling, die zich één springfout kon permitteren. Met twee zou het Nederlandse ruiterkwartet gedwongen zijn een barrage te rijden. Vrieling liet het niet zo ver komen en bleef geheel foutloos. Daarmee eindigde het Nederlandse team met vier strafpunten op de eerste plaats. Frankrijk werd tweede met twaalf strafpunten, terwijl de Denen als derde eindigden.

Jur Vrieling vond het een moeilijke proef die in Kopenhagen was opgebouwd. "Het probleem zat in de laatste lijn. Er stond een steilsprong van planken, gevolgd door een sloot waar je in een gebroken lijn naar toe moest rijden. Daarna volgde op vijf of zes kleine galopsprongen een driesprong. Ik heb in mijn gehele ruitercarrière nog nooit zo iets gezien en daar werden veel fouten gemaakt", aldus Vrieling.

Schuttert kreeg in de eerste omloop een fout op hindernis drie. "Dat was een echte pechfout op de insprong van de dubbel, maar eerlijk is eerlijk, Hendrik Jan herstelde zich ijzersterk en in de tweede ronde legden ze een briljante foutloze rit neer", aldus Vrieling. Ook over Willem Greve met Carambole was de tijdelijk chef d'équipe zeer te spreken. "De hengst sprong werkelijk in beide manches geweldig en is naar mijn mening een aanwinst voor de toekomst."

Ook over zijn partner Suzanne Tepper was Vrieling positief. "In mijn ogen reed Suzanne een heel sterke eerste ronde, maar in de tweede oogde Wish iets vermoeid. Zo maakte hij tweemaal een fout met de voorbenen op de achterste paal van een oxer. Die fouten maken ze anders nooit."

Over zijn eigen ritten was Vrieling best tevreden. "Ik ben vooral heel blij met de prestaties van Zirocco Blue VDL. Dit was zijn eerste landenwedstrijd en het paard mist nog even de ervaring. Daarom heb ik ook even getwijfeld of ik Zirocco Blue of Wonderboy, die dat meer heeft, zou inzetten. In de eerste manche was Zirocco Blue haast iets te gretig, maar in de tweede sprong hij zeer ontspannen", aldus Vrieling, die zich haastte om aan te geven dat bondscoach Rob Ehrens op afstand een grote invloed had gehad op de samenstelling van het team en de startvolgorden van de Nederlandse ruiters. "Alles is in goed telefonisch overleg met Rob gegaan en ik heb goed geluisterd naar zijn wensen."

Voor Nederland is deze zege de derde dit seizoen. Eerder won het de Furusiyya Nations Cup-wedstrijden in Al Ain en afgelopen week in La Baule, werd het tweede in Drammen en derde in Lummen. Komende week komt het zilveren Olympische team van Londen aan de start in de landenwedstrijd in het Zwitserse Sankt Gallen en dat is dan meteen de eerste ontmoeting waarin Nederland punten kan proberen te pakken om zich te kwalificeren voor de finale van de eerste divisie, medio september in Barcelona.

In deze tweede divisie wedstrijd eindigden de Zweden op een gedeelde vijfde plaats, maar het blijft wel aan de leiding in deze klasse, voor de Noren, terwijl de Denen opklommen naar de derde plaats. (Bron KNHS)

Uitslag Furusiyya FEI Nations Cup
1) Nederland - 4
- Hendrik Jan Schuttert (Ommen) - Up to Date HS (Kigali x Gandor F) - (4) - 0
- Suzanne Tepper (Holwierde) - KM Wish (Lux x Indoctro) - 0 - (12)
- Willem Greve (Markelo) - Carambole (Cassini II x Concerto II) - 0 - 4
- Jur Vrieling (Holwierde) - Zirocco Blue VDL (Mr.Blue x Voltaire) - 0 - 0
2) Frankrijk - 12
3) Denemarken - 16
4) Groot-Brittannië - 20
5) Zweden - 21
5) Polen - 21
7) België - 28
8) Zwitserland -29

Meer info zie: www.firstgrandprix.dk

Meer Springen

»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)