KEUZE GEEN HERSENKRAKER VOOR BONDSCOACH WOUT-JAN VAN DER SCHANS

Greve en Hoekstra ook naar het EK

Willem Greve met Pretty Woman van 't Paradijs.

ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen, dat van 16 tor en met 20 juli plaatsvind in het Spaanse La Coruña.

De selectie bestaat uit een mooie mix van ervaring en debuterende ruiters en voor Van der Schans bleek zijn eerste teamsamenstelling voor een groot kampioenschap geen hersenkraker. “Het was voor mij vrij duidelijk. Ik heb dan ook alle vertrouwen in deze selectie.”

Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Hessel Hoekstra met Comthago VDL. Koos Van der Schans voor Maikel van der Vleuten met Beauville Z NOP en Kim Emmen met Imagine NOP. Als reserve zal Michael Greeve met Denver afreizen naar Spanje.

Bewezen op hoogste niveau 
De routine van dit Nederlandse team komt op de eerste plaats van Maikel van der Vleuten en zijn vijftienjarige wereldtopper, die na grote successen op twee Olympische Spelen en een WK nog wel debuteert op een EK. Dat geldt bepaald niet voor zijn berijder, die alweer zijn zesde EK zal gaan rijden. Kim  Emmen en de twaalfjarige Imagine NOP hebben zich inmiddels ook duidelijk bewezen op het hoogste niveau en gaan na Parijs 2024 op voor hun tweede kampioenschap op rij.

Greve brengt als ruiter meer dan voldoende kampioenschapservaring mee in de bagage, en laat zijn tienjarige vosmerrie, waarmee hij eerder dit seizoen de Nederlandse titel won, debuteren op een EK. Debuteren doen ook Hessel Hoekstra en zijn elfjarige hengst Comthago VDL (foto rechts) én reserve Michael Greeve en diens tienjarige Denver. Waar Hoekstra op 25-jarige leeftijd voor het eerst gaat proeven van het rijden op een groot meerdaags kampioenschap mag Greeve dit op 43-jarige leeftijd beleven.     

Ervaring opdoen
Van der Schans geeft in een reactie aan dat de totstandkoming van deze selectie geen lastige keuze was. Hij zegt: “Het wees een beetje zichzelf. Hessel heeft zich heel goed laten zien, ook op het NK en in Rotterdam, en voor Michael en Denver geldt eigenlijk hetzelfde. Het zijn combinaties die ook op het hogere werk hun mannetje staan. Michael is natuurlijk een heel ervaren ruiter en hij kan als reserve het hele kampioenschap op individuele basis meedraaien.”

“Twee jaar geleden deed ook Kim ook het eerst ervaring op bij het EK in Milaan. Dat pakte vervolgens heel goed uit en dat hoop ik met Hessel en Michael eveneens zo te doen. Ze gaan eerst deze week naar Aken om zo kennis te maken met het terrein waar volgend jaar het WK is en pakken twee weken daarna het kampioenschap in Spanje mee. Op die manier hopen we er richting volgend jaar weer nieuwe combinaties bij te krijgen. Dit EK blijft belangrijk, maar is geen kwalificatie voor de Olympische Spelen, dus je kunt wat uitproberen. Ik denk dat de meeste landen op deze strategie inzetten en met een mix van jong en oud van start gaan.”
 

Meer Springen

MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)