Greve derde, Bruggink achtste

Den BOSCH – Willem Greve was met Carambole NOP op de derde plaats de beste Nederlander in de Rolex Grote Prijs van Indoor Brabant. De Duitser Markus Ehning won, voor zijn landgenoot Hans-Dieter Dreher. “Carambole NOP heeft hier tussen de absolute wereldtop laten zien gemakkelijk mee te kunnen. Ik ben heel trots op hem”, glundert Greve, die zijn beste resultaat in een vijfsterren Grote Prijs uit zijn loopbaan behaalde.

In de zware Grote Prijs was veel geld te verdienen. Aan het begin van het Olympisch jaar staat de Nederlandse springsport er goed voor. Bondscoach Rob Ehrens was dan ook een tevreden man met vier van zijn pupillen in de twaalfkoppige barrage. Willem Greve beet het spits af voor Nederland en zette direct een foutloos resultaat neer in 42,29 seconden. “Ik dacht niet dat ik zou winnen, maar wist dat de andere tien ruiters na mij alles zouden moeten geven. Dat levert dan risico’s op”, vertelt Greve na afloop, als hij derde is geworden.

Heel trots
“De manier waarop Carambole hier tussen de absolute wereldtop sprong, daar ben ik heel trots op. Het eerste deel van de barrage liep heel goed. Achteraf had ik een wending iets korter kunnen draaien.” Na de tweede plaats een paar weken geleden in de Grote Prijs van Braunschweig is de topklassering op Indoor Brabant een mooie opsteker voor Greve en zijn hengst Carambole NOP in dit Olympisch jaar. “Het is nog een lange weg en we luisteren naar Carambole hoe zijn vorm is. Natuurlijk overleggen we veel met Rob Ehrens. Rio is wel onze grote droom.”

De Duitsers Dreher en daarna Ehning klopten de tijd van Greve. Gert Jan Bruggink was op de achtste plaats de tweede landgenoot met zijn toppaard Vampire, die een springfout maakte in de barrage. De snelste tijd kwam op naam van regerend Nederlands kampioen Leopold van Asten, die met VDL Groep Zidane NOP op weg naar de finish twee balken uit de lepels liet vallen. Dat was goed voor de tiende plaats. Jur Vrieling overtuigde in de eerste omloop en eindigde op de twaalfde plaats na de barrage met zijn Olympische hoop VDL Zirocco Blue NOP.

Gerco Schröder en Maria Madenova haalden de barrage net niet, omdat ze iets te veel tijd namen voor het basisparcours. Schröder werd veertiende met de twaalfjarige bruine hengst Glock's Zaranza (v. Karandasj x Heartbreaker), de tegenwoordig op Stal Hemmelhorst residerende Madenova zestiende met de even oude schimmelhengst Onkel (v. Heartbreaker x Corrado I). (Bron KNHS)

Uitslag Grote Prijs van Indoor Brabant (1,60 meter)
1. Markus Ehning (Dui), Cornado NRW (v. Cornet Obolensky) 0 – 0 - 41,82 sec
2. Hans-Dieter Dreher (Dui), Cool and Easy (v. Contender) 0 – 0 - 42,25 sec
3. Willem Greve (Markelo), Carambole NOP (v. Cassini I) 0 – 0 - 42,29 sec
8. Gert Jan Bruggink (De Lutte), Vampire (v. Marome NW) 0 – 4, 43,68 sec
10. Leopold van Asten (Duizel), VDL Groep Zidane NOP 0 – 8 - 41,55 sec
12. Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue NOP 0 – 12 - 42,93 sec.

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)