GP San Patrignano voor Dubbeldam

SAN PATRIGNANO - Jeroen Dubbeldam heeft zondagavond laat de Grote Prijs van San Patrignano op zijn naam geschreven. Met BMC Quality Time Tn versloeg de ruiter uit Weerselo Christine Liebherr met LB Callas Sitte Z in de barrage met een verschil van 1,82 seconde. De derde en laatste deelnemer in de extra omloop was Olympisch kampioen Eric Lamazze, die met Corina van Klapscheut wel sneller was dan Liebherr, maar ook een springfout maakte en daarom als derde eindigde.  

De zege in het Italiaanse oord, waar drugspatiënten van hun verslaving worden afgeholpen, leverde Jeroen Dubbeldam 55.000 euro op. Zijn prachtige overwinning kwam uitgerekend op de avond dat de NOS in het kader van de serie 'Andere Tijden Sport' een prachtige en emotionele documentaire uitzond over de bijzondere band tussen Dubbeldam en de schimmel De Sjiem waarmee hij in 2000 de Olympische titel veroverde.

Ook met BMC Utascha Sfn presteerde Dubbeldam voortreffelijk op Italiaanse bodem. Zondag bleef de merrie, die de Olympische Spelen van Londen niet haalde maar eerder dit seizoen wel met Dubbeldam de Grote Prijs van Bremen won, opnieuw foutloos. Dit keer op een progressief parcours over 1,45 meter. Het leverde de combinatie de vierde plek op. Nicola Philippaerts won met Vadette vh Mettenhof, die 1,60 seconde sneller was dan de Weerseloër.

Jeroen Dubbeldam werd na afloop van het evenement in San Patrignano uitgeroepen tot de beste ruiter van het concours. Een enorme opsteker voor Dubbeldam na het mislukken van zijn Olympische missie. "Quality Time springt nu al zes concoursen achter elkaar fantastisch. Daarvoor was hij gewoon niet constant. Dan ging het super en de volgende keer minder, het was van alles wat. Soms was hij onder de indruk van dingen die buiten de ring gebeurden of had hij last van concentratieverlies. Bij het NK in Mierlo bijvoorbeeld ging het de eerste dag geweldig, maar kon hij het niveau niet vasthouden. Maar nu voelt hij heel zeker. Al sinds Sankt Gallen gaat het geweldig met hem. Achteraf zou je zelfs kunnen zeggen dat hij mee had gekund naar Londen, maar daarvoor had hij de kwalificatie nog niet. Dus dat is een simpel verhaal."

Ook over Utascha kon Jeroen Dubbeldam alleen maar lovend zijn. "De eerste dag liep ze nul, zaterdag heb ik haar vanwege een enorme hoosbui op stal gelaten. Zondag deed ze het weer heel goed. Het is alsof bij haar de druk van de ketel is."

Uitslag Grote Prijs San Patrignano 

Foto Jeroen Dubbeldam met BMC Quality Time Tn van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)