GP Salland voor Robert Vos

MARIENHEEM - Robert Vos en zijn dertienjarige donkerbruine ruin Carat (v. Crdento x Krevad) vormen een gouden combinatie. De Wierdenaar won zondagmiddag in manage Bartels in Marienheem op indrukwekkende wijze de Grote Prijs van Salland. Met Carat reed Vos als zesde starter van liefst achttien deelnemers in de barrage in 32,96 seconde de snelste tijd. Als laatste in de rij kwam Pim Mulder daar met Zo Special het dichtst in de buurt (33,25).

Derde werd de Duitser Tim Hoster, pupil van Jos Lansink, met Jewel's Exclusive Touch (33,44). Conor Drain reed Zidane naar een knappe vierde plek (34,78) en Stéphanie Brugman werd vijfde met Mobily Lil Majd(35,04).

Jos Lansink was de snelste vierfouter in de extra omloop en bezette met Zerlin M de zevende plek. Hij werd op minder dan een halve seconde gevolgd door Michael Greeve met Taloubet du Rouet, die op zijn beurt Remco Been met Viceroy voorbleef.

Robert Vos kocht Carat twee jaar geleden in Zweden en gaat zelden op concours zonder met een zege thuis te komen. "Toen liep hij nog landelijk en nationaal. Dit paard heeft me al ongelooflijk veel gegeven", aldus de Wierdenaar, die de ruin normaliter als zijn tweede troef inzet achter Another Pleasure. "Maar hier zijn de omstandigheden zo goed dat ik het wel aandurfde", meldde Vos met het gelijk van de winnaar. "En het pakte goed uit. Ik denk dat ik gewonnen heb omdat het net even wat vloeiender liep dan bij de anderen. Al kwam Pim Mulder nog wel erg dichtbij."

De finale van de Small Tour werd een prooi voor Sander Geerink met Voila'd Kri Kri. De ruiter uit Gelselaar was bijna een volle seconde sneller dan Gerco Schröder met Balouska. Annelies Vorsselmans pakte met Falaise de Muze de derde plaats. Robert Vos eindigde met Armagedon als vijfde. Anne-Liza Makkinga was in de barrege sneller dan iedereen, maar tikte met Waikiki ene balk af. Ze werd daarom zesde.

Chantal Leusink zette de klasse M in de strijd om de Roelofsen Raalte Salland Cup naar haard hand. Met Caswittinger klopte ze Annemijn Gaalman op Chanel met een marge van 0,11 seconde. De derde prijs ging naar Mark van den Top met Catapult.

UITSLAGEN CSI SALLAND  

Foto Robert Vos met Carat

Meer Springen

»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)