GP Hippisch Geesteren voor Ben Schröder

TUBBERGEN – Ben Schröder heeft in de twaalfjarige donkerbruine ruin Complemento (v. Contender x Voltaire) een paard waarmee hij met een gerust hart op concours kan. Het leverde hem vorig jaar zijn eerste zege bij het CSI Twente op tijdens een rubriek over 1,45 meter. Ook op de terreinen van Glock in Villach, de sponsor van zijn broer Gerco, was de combinatie succesvol met winst in een kwalificatierubriek voor de Grote Prijs en een tweede plek in de slotrubriek zelf. En zaterdag was het opnieuw raak op het Erve Maathuis, nu in de Grote Prijs van Hippisch Geesteren, het hoofdnummer over 1,40 meter.

Ben Schröder was als voorlaatste starter in de barrage, waarvoor vijftien combinaties zich plaatsten, sneller dan Willem Greve die op dat moment met Carrera de dans om de zege leidde. Bas van der Aa, vrijdag nog de sterkste in de klasse ZZ, eindigde met Goldfeyer als derde en  bleef Eric ten Cate met Blue Sky voor.

“Complemento heeft gruwelijk veel bloed”, weet Ben Schröder. “We gingen er ook voor. Mijn broer Wim was mijn coach. Hij had de rit van Willem Greve gezien,die echt snel was geweest. Wim vertelde me precies hoeveel galopsprongen ik moest maken. Als ik een barrage rijd, zijn er maar twee dingen mogelijk: of je probeert het en dan ook echt, of je hebt daar het paard niet voor en rijdt gewoon je rondje. Complemento is heel voorzichtig en snel en wint geregeld. Hij is eigendom van Russische klanten van ons, die hem naar Gerco wilden brengen om te rijden. Maar dat paste even wat minder, zodat ik met hem aan de slag ben gegaan. Voor mij is het een heel bruikbaar concourspaard, dat altijd wel met een lintje thuis komt. Dat is een beetje mijn job, een paard opleiden, er eentje verkopen, er eentje naar Gerco doen en eentje naar een klant verkopen. Daardoor heb ik altijd wel paarden om mee te rijden. Behalve Complemento heb ik met Don Diego en Darino nog twee prima achtjarige paarden.”

En dan kwam Ben Schröder in de Grote Prijs van Hippisch Twente ook nog in de ring met Unaniem. Inderdaad, de hengst die eerder werd verkocht aan Athina Onassis. “Unaniem was geblesseerd en heb ik helemaal weer opgetraind. Met hem heb ik rustig gereden, ik denk dat het niet lang duurt voor hij weer op een hoger niveau een Grand Prix kan rijden.”

Foto Ben Schröder met Complemento van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)