GP Hachenburg voor Pia-Luise Aufrecht

HACHENBURG - Pia-Luise Aufrecht won zondag onder tropische weersomstandigheden en op indrukwekkende wijze de Grote Prijs van Hachenburg. Met de elfjarige bruine KWPN-merrie MCB Ulke (v. Lux x Peter Pan) was ze als laatste starter in de winnaarronde precies zevenhonderdste seconde sneller dan Daniel Deusser met Cornet d'Amour. Deusser had eerder op de dag al de finale bij de jonge paarden en die in de Medium Tour op zijn naam geschreven.

Pia-Luise Aufrecht was in het basisparcours een van de zeven foutloze ruiters. Met drie andere combinaties keerden ze terug voor de beslissende omloop, waarin de vriendin van Gert-Jan Bruggink als laatste startte. De Duitse amazone uit De Lutte slaagde erin de tijd van Deusser net te kloppen. Nummer drie Sören Pedersen leverde met Tailormade Esperanza de Rebel meer dan vijf seconden op het topduo in.

"De merrie sprong ondanks de warmte op haar best", aldus een opgetogen Pia-Luise. "Ik liet mijn oren eerder hangen dan zij." Het was voor het eerst dat ulke een Grote Prijs winnend afsloot. "Ze doet het al een hele tijd goed en we zijn vaak in de prijzen gevallen. Maar een Grand Prix winnen, dat hadden we nog niet mogen beleven. Dit is het resultaat van heel hard werken, want ze is heel eigenwijs. Ze heeft alles aan talent en vermogen, maar is ook vaak een dikkop. Ze is relatief laat in de sport terecht gekomen. Wij hebben haar nu tweeënhalf jaar. Er zitten veel uren in haar, maar dat geeft ook plezier. Gert-Jan heeft er erg veel aan gedaan om haar zo ver te krijgen. Hij heeft haar gereden tot vorig jaar oktober, ik mag nu met haar oogsten. Het blijft hard werken met Ulke, maar dat is niet erg. Ik ben voor veel dingen bang, maar daarvoor niet."

Pia-Luise Aufrecht eindigde zaterdag met MCB Ulke al verdienstelijk als zevende in de kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs over 1,50 meter. Ze bleef ook in de barrage foutloos. Daniel Deusser was toen met Cornet d'Amour nog een kleine drie seconden sneller.

Met Primeval Wings, normaal gereden door haar partner Gert-Jan Bruggink, pakte Aufrecht ook nog een tiende plaats mee in de door Mario Maintz met Ginster gewonnen rubriek over twee fasen (1,45 meter).

Meer Springen

»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)