Gok Jeanette Corbeek pakt prima uit

ROOSENDAAL – De gok pakte zondag prima uit voor Jeanette Corbeek. In de barrage van de Grote Prijs tijdens de Christmasshow van manege Den Goubergh besloot de tegenwoordig in het Gelderse Wekerom residerende oud-Hengelose voor een snelle start met haar elfjarige vosmerrie Zaza (v. Guidam x Monaco). Ze maakte onderweg weliswaar een springfout, maar dat deden haar drie concurrenten ook. Hilde Woudstra met Titania pas op de laatste hindernis. De amazone uit Daarle eindigde als tweede op meer dan drie seconden.

“Af en toe moet je in de flow zitten”, aldus een als altijd goedlachse Jeanette Corbeek na haar zege in de wedstrijd op ZZ-niveau (1,40 meter). “Je moet goede paarden hebben en met een beetje mazzel lukt dan soms alles.”

Diana Smink, eigenaresse van Stoeterij Zandvliet waar ze tegenwoordig haar sport en handel bedrijft, adviseerde haar het voorzichtig aan te doen en voor een nulronde te gaan. “Niet onlogisch, maar als je dan een balk aan je broek krijgt sta je nog achteraan te koekeloeren”, sloeg Corbeek haar advies in de wind. “Ik heb niet eens lomp hard gereden, gewoon lekker vlot. Mooi dat het een keer lukt, want winnen verveelt nooit.”

Zaza  heeft ze nu een jaar of twee onder het zadel. Ik kreeg haar toen ze nog parcoursen van 1,20 meter liep. Dan duurt het wel even voor je ze op dit niveau hebt. Maar het voelt nu zo dat ze er makkelijk over kan. Het is wel een winnaartje.”

Voor alle uitslagen, zie www.dengoubergh.nl

Meer Springen

»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)