Albert Zoer troeft alle concurrenten af

Goede prestaties Peter Olthof op CSI Ommen

Jur Vrieling met Freeman VDL - Foto: Fototrailer

STEGEREN – De Twentse ruiter Peter Olthof leverde in de eerste dagen van het CSI Ommen op de Driehoekhoeve te Stegeren een paar prima prestaties. Op de openingsdag van het internationaal springen behaalde de ruiter uit Langeveen met Flying Dream H (v. Numero Uno) een zesde plek in het internationale 2fasen 1.m30 en donderdag  reed Olthof zijn Dokyra Fortuna (Canturano x Quasimodo Z) in het 1m40 internationaal zonder springfouten naar een achtste tijd.

Onder de concurrenten o.a. de landgenoten Jeroen Dubbeldam, Gerco en Ben Schröder, Piet Raijmakers Jr, Wout Jan van der Schans, Jur Vrieling, Marc Houtzager en de op het eigen erf strijdende broers Frank en Hendrik Jan Schuttert en uit het buitenland o.a. Michael Jung, Jesse Luther, Wilton Porter, Nicolas Toro, Irma Karlsson, Jonna Ekberg, Tae Sato, Toshiki Masui, José Maria jr  Larocca, Marlon  Modolo Zanotelli, Nicolas  Pizarro en vele anderen.

Van de ruim 100 starters bleek uiteindelijk Albert Zoer ongenaakbaar. Met het achtjarige KWPN-hengst Freedom (v. Larino) troefde de Drent in de barrage de zeker in Boekelo niet onbekende,  drievoudig Olympisch kampioen eventing Michael Jung met zijn paard Fischer Chelsea (Check in 2 x Argent af. De Duitser had zelfs twee troeven in de barrage maar reikte met Sportsman S (Stolzenberg X Calido I) niet verder dan de vierde plek. De Zweedse Irma Karlsson kon zich met Balahe (Baloubet de Rouet x Flamingo) daar tussen nestelen op de derde plek.
De Drent Zoer had derhalve een prima dag en laat weer eens van zich horen; “Freedom werd als tweejarige bij de fokker aangekocht. Op papier leek het goed, maar dan is het afwachten of het een goede wordt. Het viel ons wel meteen op dat het een heel scherp en voorzichtig springpaard is. In de opleiding van een paard is het belangrijk dat je af en toe een stapje verder gaat om te toetsen hoe ver ze zijn, maar je moet ze niet afbluffen. Freedom voelt nu bevestigd in het 1m40m. Morgen loopt hij zijn eerste 1m45 proef en daarna kijken we wel weer verder.”

Vrieling en Verlooy
In totaal werden donderdag drie internationale rubrieken verreden. Jur Vrieling startte de dag winnend in de 1m30 Trebbe Trophy met de KWPN-goedgekeurde hengst Freeman VDL (v. Emmerton). Jos Verlooy, gisteren winnaar van het 1m30, won vanmiddag de 1m35 Agrifirm Trophy met Cor-Leon van Vlierbeek Z (v. Calvaro Z). Beste Nederlander was hier Stijn Roelink op de tweede plaats met Souplesse (v. Carthino Z).

De donderdag op Erve De Driehoek werd afgesloten met een schitterende, drukbezochte menavond vol tuigpaardensport, mensport, Friezen en Hackneys.

Klik hier voor alle uitslagen.

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)