Albert Zoer troeft alle concurrenten af

Goede prestaties Peter Olthof op CSI Ommen

Jur Vrieling met Freeman VDL - Foto: Fototrailer

STEGEREN – De Twentse ruiter Peter Olthof leverde in de eerste dagen van het CSI Ommen op de Driehoekhoeve te Stegeren een paar prima prestaties. Op de openingsdag van het internationaal springen behaalde de ruiter uit Langeveen met Flying Dream H (v. Numero Uno) een zesde plek in het internationale 2fasen 1.m30 en donderdag  reed Olthof zijn Dokyra Fortuna (Canturano x Quasimodo Z) in het 1m40 internationaal zonder springfouten naar een achtste tijd.

Onder de concurrenten o.a. de landgenoten Jeroen Dubbeldam, Gerco en Ben Schröder, Piet Raijmakers Jr, Wout Jan van der Schans, Jur Vrieling, Marc Houtzager en de op het eigen erf strijdende broers Frank en Hendrik Jan Schuttert en uit het buitenland o.a. Michael Jung, Jesse Luther, Wilton Porter, Nicolas Toro, Irma Karlsson, Jonna Ekberg, Tae Sato, Toshiki Masui, José Maria jr  Larocca, Marlon  Modolo Zanotelli, Nicolas  Pizarro en vele anderen.

Van de ruim 100 starters bleek uiteindelijk Albert Zoer ongenaakbaar. Met het achtjarige KWPN-hengst Freedom (v. Larino) troefde de Drent in de barrage de zeker in Boekelo niet onbekende,  drievoudig Olympisch kampioen eventing Michael Jung met zijn paard Fischer Chelsea (Check in 2 x Argent af. De Duitser had zelfs twee troeven in de barrage maar reikte met Sportsman S (Stolzenberg X Calido I) niet verder dan de vierde plek. De Zweedse Irma Karlsson kon zich met Balahe (Baloubet de Rouet x Flamingo) daar tussen nestelen op de derde plek.
De Drent Zoer had derhalve een prima dag en laat weer eens van zich horen; “Freedom werd als tweejarige bij de fokker aangekocht. Op papier leek het goed, maar dan is het afwachten of het een goede wordt. Het viel ons wel meteen op dat het een heel scherp en voorzichtig springpaard is. In de opleiding van een paard is het belangrijk dat je af en toe een stapje verder gaat om te toetsen hoe ver ze zijn, maar je moet ze niet afbluffen. Freedom voelt nu bevestigd in het 1m40m. Morgen loopt hij zijn eerste 1m45 proef en daarna kijken we wel weer verder.”

Vrieling en Verlooy
In totaal werden donderdag drie internationale rubrieken verreden. Jur Vrieling startte de dag winnend in de 1m30 Trebbe Trophy met de KWPN-goedgekeurde hengst Freeman VDL (v. Emmerton). Jos Verlooy, gisteren winnaar van het 1m30, won vanmiddag de 1m35 Agrifirm Trophy met Cor-Leon van Vlierbeek Z (v. Calvaro Z). Beste Nederlander was hier Stijn Roelink op de tweede plaats met Souplesse (v. Carthino Z).

De donderdag op Erve De Driehoek werd afgesloten met een schitterende, drukbezochte menavond vol tuigpaardensport, mensport, Friezen en Hackneys.

Klik hier voor alle uitslagen.

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)