RUITER UIT MARKELO NA EERSTE DAG MET BEIDE PAARDEN IN TOP ZES 

Goed begin Willem Greve bij het NK

Foto Willem Greve met Highway M TN © Ashley Claus

DEURNE – Willem Greve is de strijd om de nationale titel springen voor senioren in het Brabantse Deurne goed begonnen. De Markeloër staat na de eerste ronde van het kampioenschap in Deurne met beide paarden in de top zes.
 

De springfout met de tienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) kostte Willem Greve donderdag de overwinning. Zijn tijd was namelijk sneller dan die van winnaar Jur Vrieling met de twaalfjarige Chabada de l’Esques (v. Quebrancho Semilly). Voor Greve was het nog wel voldoende voor de vijfde plaats.

Met de elfjarige bruine hengst Grandorado TN (ook v.Eldorado van de Zeshoek) noteerde de Twentenaar wel een foutloze ronde. Zijn tijd was minder snel, maar wel goed voor een met Lars Kersten op Hallilea gedeelde zesde prijs.
Hendrik Jan Schuttert bezet na het eerste onderdeel de achtste positie met de elfjarige bruine ruin Good Farming HS (v. Carrera VDL).

Het tweede onderdeel van het NK senioren wordt vrijdag verreden. Het kampioenschap wordt op zondag beslist.
 
Tijdens het CH Deurne reed Gerben Morsink woensdag met de achtjarige merrie Carina Z (v. Carthino Z) naar een zesde plek in de rubriek over 1,40 meter op tijd. Hessel Hoekstra werd negende met de twaalf jaar oude vosmerrie Famariloma (v. Azteca VDL).

Jesse Berkers voorlopig derde
Ook de jeugd strijdt in Deurne om de nationale titels. Jesse Berkers begon prima bij de children door met zijn tienjarige schimmelmerrie Aragon Happhira (v. Corland) derde te worden in de openingsrit. Faye Louise Vos sloot die met de elfjarige bruine merrie als achtste af.

Bij de junioren staat Mart IJland voorlopig zesde met zijn tienjarige bruine ruin Hero (v. Cantos). De plekken acht tot en met tien worden bezet door achtereenvolgens Thijmen Vos met de twaalfjarige bruine ruin Ive got the Key (v. Womanizer), Wesley ter Harmsel met de dertienjarige vosruin Endvot EB (v. Wietvot) en Quinten ter Harmsel met de veertienjarige vosruin Unicstar de Courcy EB (v. Kashmir van ’t Schuttershof).

Elike Morsink neemt vooralsnog de zesde positie in bij de young riders met haar veertienjarige merrie Dakina II (v. Indoctro), terwijl Meike Zwartjens met de vijftienjarige voshengst Twister de la Pomme (v. Darco) vanaf de negende stek mag proberen een kanshebber voor eremetaal te worden.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)