Geslaagde rentree van Nuri Dijks

ALMELO - Nuri Dijks is terug. Tijdens de Almelose Ruiterdagen bewees hij na een afwezigheid van dik vijf maanden door een ernstige knieblessure het rijden nog niet verleerd te zijn. Nadat hij vorig week in Lichtenvoorde zijn rentree had gemaakt met rondjes in de klassen M en Z op Roadster, meldde de ruiter uit het Duitse Vreden zich vrijdag weer als vanouds tussen de prijswinnaars. Een overwinning in de klasse Z zat er net niet in, maar met een tweede en een derde plaats met I Belong to You en een vijfde met Roadster kon Nuri Dijks prima leven.

Nuri Dijks liep eind januari bij een val van zijn paard Oh Look at Me, nadat hij winnend door de finish was gekomen, een gescheurde kruisband in zijn linkerknie op. “De eerste dagen erna mocht ik niets doen omdat er vocht in de knie zat, maar daarna ben ik al rustig begonnen met fysiotherapie.”

Daarvoor meldde Dijks zich in de praktijk van Marcel Richter, die ook de spelers van FC Twente behandelt. “Daar maken ze dit soort blessures veel mee en kun je heel gericht trainen. Sinds een week of zes ben ik weer aan het werk op stal in Vragender. Ik ben begonnen met één paard per dag, nu rijd ik er weer vier of vijf. Het gaat steeds beter, al is de knie vooral bij het lichtjes rijden nog wel gevoelig. Het voelt links nog niet zo aan als rechts, maar ik probeer me niet in te houden en train er ook op dat ik het leer vergeten. Eigenlijk ben ik alweer aardig op de ouderwetse manier bezig. Ik ontlast de knie niet en zit niet in een aangepaste houding voor een sprong. Het herstelt nu heel goed.”

In de periode dat hij niet zelf te paard kon, nam zijn jongere broer Demi de training van een deel van zijn paarden over. “Nu gaat Demi met Tobias naar het EK voor junioren in Portugal. Toen ik niet kon rijden, miste ik natuurlijk wel wat ik het liefste deed, paardrijden. Maar de dagen kwam ik wel door, hoor. Elke dag twee uur voor de fysiotherapie, een beetje onderweg, praten met klanten, dan is de tijd zo vol.”

Komende week reist Nuri Dijks ook zelf af naar Portugal. “Ik ga Demi helpen en daarna maak ik wel weer een soort planning voor mezelf. Natuurlijk moet het wel lopen en moet de vorm er ook nog maar zijn, maar ik geef ze zeker een goede kans in de landenwedstrijd. En ook individueel moeten ze mee kunnen doen om de medailles. Ze hebben een erg sterk team met heel goede jockeys en prima paarden.”

Foto Nuri Dijks met I Belong to You van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
WIERDEN – Hessel Hoekstra en Wesley ter Harmsel van Stal Wiefferink sprongen er donderdag uit in de hoofdrubriek over 1,40 meter op de eerste dag van... (09-05-2025)
»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)