RUITER UIT DE LUTTE DERDE EN VIJFDE IN TOPRUBRIEKEN CSI2* RIESENBECK

Gert-Jan Bruggink prima van voren

Archieffoto Gert-Jan Bruggink met Vigalio SHO Z.

RIESENBECK – Met twee keer een plaats in de top vijf tijdens hoofdrubrieken over 1,45 meter liet Gert-Jan Bruggink zich prima van voren zien tijdens het CSI2* in het Duitse Riesenbeck.

Zijn beste prestatie leverde de ruiter uit De Lutte zaterdag in de Grote Prijs met barrage op de tienjarige schimmelruin Vigalio SHO Z (v. Vigo d’Arsouilles) door derde te worden. Winnaar Felix Hassmann ging hem in een veld van zestig starters op Vithargos W.Z. 0,24 seconde vooraf. Op nummer twee Maurice Tebbel met Crazy EP hoefde Bruggink slechts 0,01 seconde toe te geven.

Met de tienjarige vosruin Viggo, eveneens een zoon van Vigo d’Arsouilles, eindigde Gert-Jan Bruggink donderdag als vijfde op het parcours over1,45 meter op tijd. Frank Schuttert klasseerde zich in deze door de Duitser Markus Renzel met Pikeur Cole’s Balou gewonnen proef als zevende met de vosmerrie Panama van ’t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld). Met de achtjarige bruine ruin Quidam de Love finishte de Ommenaar vrijdag als vierde in de rubriek over 1,40 meter op tijd.

Zege Pim Mulder

Dezelfde dag triomfeerde Pim Mulder met de achtjarige hengst Incredible Z in de wedstrijd over 1,45 meter op tijd. Daarin eindigde Bas van der Aa als negende met de dertien jaar oude vosruin Gaen (v. Quintago I). De Albergenaar liet er zaterdag op de elfjarige bruine ruin Shanroe Barney nog een nette vierde plek op volgen in de finale over 1,40 meter met twee fasen.

Hessel Hoekstra boekte een fraaie tweede plaats in de eindstrijd voor zes- en zevenjarige paarden over 1,30/1,35 meter met Stargos VDL (v. Douglas). Conor Drain legde over 1,35 meter met de zevenjarige bruine ruin Millstreet van de Kruishorst (v. Cardento 933) beslag op de vierde positie. Amke Bekhuis volgde als zesde met de even oude bruine merrie Kathleen KI (v. Stakkato Gold).

Onderste foto van Hessel Hoekstra met Stargos VDL © Ashley Claus.

Meer Springen

GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)