Gert-Jan Bruggink heeft vleugels

KIEL - Gert-Jan Bruggink had zondag weer eens vleugels. Tijdens de Baltic Horse Show in Kiel won hij de Grote Prijs met de dertienjarige KWPN-vosruin Primeval Wings. De ruiter uit De Lutte legde het barrageparcours met hindernissen tot en met 1,55 meter af in 38,05 seconde. Dat was bijna een volle tel sneller dan de Duitser Lars Nieberg met Lucie (39,00) en bijna anderhalve seconde rapper dan Jessica Kuerten met Vincente (39,51). Bruggink verdiende met zijn zege 13.500 euro.

Het is al de vierde keer dit seizoen dat Gert-Jan Bruggink een Grote Prijs op zijn naam schrijft. Met Wings was hij eerder succesvol in Vichy, met Cash Junior triomfeerde hij in Bremen in het hoofdnummer en met Andrea schreef hij de Grote Prijs van Dortmund op zijn naam.

"Het begint weer te komen", sprak Gert-Jan Bruggink eufemistisch. "We hebben de perikelen rond de bouw van onze stoeterij Het Oosterbrook wel zo'n beetje gehad en dat gaf toch wel behoorlijk stress. Dan merk je toch dat het met het rijden en trainen niet zo goed als anders. Maar zoals vandaag krijg je gelukkig ook de bevestiging dat je dat allemaal niet voor niets hebt gedaan. Dit weekeinde heb ik weer de Wings gezien van twee jaar geleden die ik zo lang gemist heb. Safe, constant, voorzichtig en simpel. "

"In het parcours hoefde ik niet één keer echt op te houden", verklaarde Bruggink mede zijn mooie triomf in Kiel, waarbij hij acht opponenten in de barrage het nakijken gaf. Voor mij startten drie relatief onbekende ruiters en Jessica Kuerten. Het barrageparcours was mooi. Van 1 naar 2 twijfelde bijna iedereen tussen vijf of zes galopsprongen, maar allemaal reden ze er netjes zes. Bij een paar hindernissen moest je terugdraaien. ondeerweg zat er nog een gemene steilsprong in en helemaal aan het eind moest je doorgalopperen naar een steilsprong. Toen ik het parcours zag, vond ik het eerst niet zo geweldig, maar als je wint denk je daar natuurlijk  heel anders over. Het was best spannend. Van Jessica kwam ik best een eindje los, maar na mij zaten met Marc Houtzager (zevende, red) en Lars Nieberg nog een paar gevaarlijke klanten. Dat ik bijna een seconde sneller was dan Lars, viel me niet echt tegen."

Gert-Jan Bruggink werd zaterdag met Primeval Wings al verdienstelijk tweede in de tweede kwalificatie , net achter Andre Schröder met AD Quira. Willem Greve en Donate kwalificeerden zich in Kiel niet voor de barrage door een springfout in de eerste ronde. In het Championat van Kiel eindigde Bruggink als derde met Primeval What Exclusive (v. Indoctro x Mermus). Ook deze rubriek werd gewonnen door Andre Schröder, nu met Window.

Gert-Jan Bruggink was vrijdagavond al tiende geworden in de eerste kwalificatiewedstrijd. Met Primeval What Exclusive maakte de ruiter uit De Lutte een springfout in de barrage. Pia-Luise Aufrecht eindigde als negentiende met eveneens een balk. Dezelfde klassering viel haar ten deel in de tweede kwalificatie voor de finale van de Medium Tour, waarin ze MCB Ulke reed. In de rubriek voor de Youngster Tour finishte Aufrecht met Anton als dertiende.

Alle uitslagen van CSI Kiel

Foto Gert-Jan Bruggink met Primeval Wings van
www.sjoert.com

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)