Gert-Jan Bruggink heeft dag niet

ERMELO - De Nederlandse springploeg onder leiding van bondscoach Rob Ehrens is vrijdagmiddag in La Baule met 32 strafpunten als achtste en laatste gefinisht in de Furusiyya FEI Nations Cup. Vooral Gert-Jan Bruggink en MCB Ulke hadden hun dag niet. Nederland is hiermee op achterstand begonnen aan de reeks landenwedstrijden, waarvan de finale in het derde weekend van september in Barcelona plaatsvindt. De wedstrijd werd gewonnen door Engeland met slechts zeven strafpunten.

De oorspronkelijke ambitie was om direct in La Baule vooraan mee te doen en punten te scoren, maar Rob Ehrens zag in het voortraject zijn sterke team uitdunnen. “Alleen Harrie Smolders bleef over. De rest heb ik moeten improviseren doordat ruiters en paarden in de aanloop van de wedstrijd uitvielen”, vertelt hij. Behalve op Smolders deed Ehrens nu een beroep op Gert-Jan Bruggink met MCB Ulke en debutanten op dit niveau Michael Greeve met Whitney Bb en Stefanie van den Brink met Ace.

Harrie Smolders maakte de verwachtingen waar met slechts één springfout over beide omlopen met een subliem springende Emerald (v. Diamant de Semilly), maar hij kon het team niet redden. “Vooral in de eerste manche viel het allesbehalve mee, op Harrie na dan”, aldus Ehrens.

Uitgebeld
Eerste teamruiter Gert-Jan Bruggink, die zijn toppaard Vampire op stal moest laten staan vanwege lichte koorts, kreeg met zijn ‘tweede’ paard MCB Ulke (v. Lux Z) drie springfouten. Voor  Bruggink bleef revanche uit, want in de tweede omloop werd het duo uitgebeld na weigeringen op de sloot en de voorlaatste hindernis.

Michael Greeve ging als tweede van start voor Nederland, hij begon met Whitney BB (v. Nabab de Reve) met negen strafpunten en herhaalde dit in de tweede manche ondanks vakkundig rijden.

Stefanie van den Brink, nummer drie van het Oranjekwartet, verbeterde haar score wel spectaculair met de pas tienjarige Ace (v. Berlin). De amazone, enkele jaren geleden lid van het Rabo Talententeam, werd last-minute van de reservebank gehaald doordat Wout-Jan van der Schans zich donderdag verwondde aan zijn hand. Van den Brink vergiste zich in de eerste omloop door een galopsprong minder te rijden naar hindernis vijf, waardoor Ace een tussenpasje maakte en een fout kreeg, maar ze herpakten zich goed. Met een pechfout aan het eind finishte de bijna 23-jarige amazone met negen strafpunten. In de tweede omloop kwamen haar kwaliteiten tot uiting: zeer stijlvol foutloos met slechts één strafpunt vanwege tijdoverschrijding.

Naar verwachting
Smolders kwam als meest ervaren ruiter als laatste van het team in actie en deed dit zoals eerder vermeld naar verwachting. “Emerald van Harrie sprong top, maar Ace en Stefanie waren ook fantastisch in de tweede ronde. Ik had Stefanie als vijfde ruiter meegenomen zodat ze ervaring op kon doen in deze entourage. Zo’n landenwedstrijd is dan wel even een heel ander niveau, maar ik vind het knap hoe ze zich staande hield. Chapeau. Ze leert hier veel van, net als Michael Greeve.”

Rob Ehrens kijkt uit naar de volgende etappe in Rome, waar hij zijn kampioensteam van vorig jaar in actie hoopt te zien en punten wil pakken. “Meer uitval dan voor La Baule kan ik toch niet meer hebben?”, lacht hij.

Het winnende Britse team, dat in La Baule overigens niet voor de punten meedeed, bestond uit Michael Whitaker, Guy Williams, Spencer Roe en Joe Clee. Frankrijk volgde op slechts twee strafpunten afstand als tweede, voor Ierland. België deelde de vierde plaats met Spanje.

Uitslag FEI Furusiyya Nations Cup La Baule (Frankrijk)
1. Groot Brittannië 7
2. Frankrijk * 9
3. Ierland * 12
4. Spanje * 13
4. België * 13
6. Brazilië 20
6. Zwitserland 20
8. Nederland * 32

Foto Gert-Jan Bruggink met MCB Ulke van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)