Gerco Schröder tevreden na rentree London

TUBBERGEN – Gerco Schröder keek donderdag om even voor half tien in de ochtend tevreden terug op de rentree van Glock’s London NOP in de wedstrijdring. De veertienjarige voshengst (v. Nabab de Reve x Chin Chin) waarmee hij in 2012 zilver won tijdens de Olympische Spelen in London was de afgelopen tien maanden niet fit genoeg om aan een competitie deel te nemen. Op het eigen erf, tijdens Jumping Schröder Tubbergen, liet Schröder hem weer voorzichtig wennen in een twee fasen rubriek over 1,30 meter.

“Het voelde lekker aan”, aldus Gerco Schröder nadat hij van zijn paard was gestapt en alleen een strafpunt wegens tijdsoverschrijding had genoteerd. “Hopelijk gaat het mooi zo verder. Het is gewoon goed dat hij weer een rondje loopt, dat is toch anders dan thuis even springen tijdens een training. Dit is ook wel thuis natuurlijk, maar een wedstrijd kost altijd meer kracht en inspanning. Het lijkt in elk geval goed. We moeten maar even afwachten hoe zijn reactie is als hij morgen in de box staat, maar ik hoop dat we vanaf nu weer lekker in het ritme kunnen komen.”

Gerco Schröder gaat daarbij voorzichtig te werk. “Ik denk dat ik hem zaterdag nog een keer start, daar wil ik nog even over nadenken.” De Tubbergenaar heeft het idee nog niet uit zijn hoofd gezet dat hij wellicht met London naar de Olympische Spelen kan. “Hij heeft zijn hele leven gesprongen en er is nooit wat mis geweest met hem. Alleen was het goede gevoel er een tijd niet. Dat had ik vandaag wel weer. We moeten gewoon afwachten hoe het zich ontwikkelt, daar kan ik nu nog geen zinnig woord over zeggen. Ik wil daar ook niet op vooruit lopen. Maar als een paard fit is, kan het ook snel gaan. Ik zal in elk geval met bondscoach Rob Ehrens blijven overleggen hoe hij er in staat.”

Gerco Schröder heeft in Glock’s Cognac Champblanc NOP nog een tweede troef voor Rio de Janeiro op stal.

Foto Gerco Schröder met Glock’s London van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)