Gerco Schröder ruiter van het jaar

DEN BOSCH - Voor de tweede keer (individueel) in zijn succesvolle loopbaan is springruiter Gerco Schröder ruiter van het jaar geworden. Eerder veroverde hij deze eretitel in 2005. Een jaar later kreeg het springteam waarvan hij deel uitmaakte, deze onderscheiding. Dressuuramazone Adelinde Cornelissen, vorig jaar winnaar van de titel, was lang in de race. De Olympische prestaties van beiden waren in deze verkiezing van doorslaggevende betekenis.

Van springruiter Gerco Schröder is bekend dat hij goed met wedstrijddruk kan omgaan. In 2012 bewees hij ook onder de druk van andere omstandigheden te kunnen presteren. Waar menigeen zou hebben afgehaakt, bleef hij op het hoogste niveau acteren. Ook de Olympische zilveren teammedaille werd om zijn hals gehangen. In de individuele eindstrijd bleef hij in een zinderend spannende barrage met London fier overeind.

Voorts onderscheidde hij zich in de Global Champions Tour met een eerste plaats in Cannes, een tweede in de finale in Abu Dhabi, de derde plek in Wenen en een zesde plaats in de eindrangschikking van deze competitie. Deze klasseringen waren goed voor € 252.250.

Het nationale springteam onder leiding van bondscoach Rob Ehrens verdiende de nominatie met de prachtige zilveren medaille, na barrage behaald tijdens de Olympische Spelen. Het viertal, dat daarvoor zorgde: Jur Vrieling met VDL Bubalu, Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi TN, Gerco Schröder met Eurocommerce London en Marc Houtzager met Sterrehof/’s Tamino. Het team werd verder eerste in Sankt Gallen, tweede in Drammen en derde in Spruce Meadows.

In een Olympisch jaar zijn Olympische successen een belangrijk gegeven in de keuze van de commissie. Dat de keuze dit jaar dan ook ging tussen Adelinde Cornelissen (brons en zilver) en Gerco Schröder (tweemaal zilver) laat zich verstaan. Beiden deden in het beoordelingsjaar herhaaldelijk van zich spreken. Adelinde won de Wereldbeker Dressuur en Gerco deed goede zaken in de Global Champions Tour. Beiden zijn een voorbeeld als het gaat om sportiviteit en wedstrijdmentaliteit. In de keuze voor Gerco Schröder gaven het dubbele zilver en de zware en omvangrijke competitie in de internationale springwereld de doorslag. De Nederlandse paardensport mag zich in de handen wrijven, dat de keuze voor de Ruiter van het Jaar zich afspeelt op het hoogste internationale sportniveau. En dat al jaren!

Een volledig overzicht van Ruiter van het Jaar-winnaars is te vinden op  http://www.indoorbrabant.com/2012/ruiter-van-het-jaar

Foto Gerco Schröder van FEI

Meer Springen

»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)