Gerco Schröder pakt 320.000 euro in Rio

RIO DE JANEIRO - Gerco Schröder heeft in de vroege maandagochtend de meest lucratieve zege uit zijn loopbaan behaald. Met zijn voshengst Eurocommerce London (v. Nabab de Reve x Chinchin) won de Tubbergenaar de Global Champions Tour in Rio de Janeiro. Gerco Schröder bleef als enige in beide manches foutloos en streek daarmee het lieve sommetje van 320.000 euro op. Het is het hoogste bedrag dat ooit door een Nederlandse springruiter tijdens een wedstrijd werd verdiend. 

Edwina Alexander, koploper in het klassement van het prestigieuze circuit, eindigde met Cevot Itot du Chateau als tweede en inde 210.000 euro. Philipp Weishaupt was met Monte Bellini als nummer drie goed voor 130.000 euro. Jos Lansink kwam in Rio met King Kolibri uit op de twintigste plaats na twee springfouten in de eerste manche. Jeroen Dubbeldam raakte met BMC Quality Time TN in de eerste ronde verstrikt in het lastige parcours en gaf onderweg op.

Gerco Schröder noemde zijn eclatante triomf een goed voorteken voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Londen. “Toen we Eurocommerce London kochten, had ik meteen een heel goed gevoel bij dit paard. Na dit succes ziet het ernaar uit dat we een goede kans hebben als we naar Londen mogen. Misschien is dat wel de reden dat we hem destijds deze naam gaven."

Gerco Schröder belandde op de eerste plek na een messcherpe tweede ronde, waarbij een keer een balk in de lepels danste maar tot zijn grote vreugde bleef liggen. "De tweede manche was een stuk gemakkelijker dan de eerste, wat ook bleek uit het grote aantal deelnemers dat toen voor mij nul reed. Het had geen zin om te proberen heel snel te zijn, want dat is London nu eenmaal gewoon niet. Ik moest ervoor zorgen dat ik geen fouten maakte en dat is me gelukt."

Het was alsof zijn superieure uitgebalanceerde eerste rit geen moeite kostte en dat deed de loodzware proef er voor even gemakkelijk uitzien.
Maar de praktijk leerde anders. Alleen Rodrigo Pessoa slaagde er net als de Tubbergenaar in alle obstakels in de eerste manche ongeschonden achter te laten. Omdat de Braziliaan nog sneller was, mocht hij na Gerco's tweede foutloze optreden als laatste de ring in. Maar een springfout aan het begin van de driesprong deed hem uiteindelijk op de vierde plek belanden.

Eurosport zendt maandagmiddag vanaf 14.16 uur deze wedstrijd uit in een 75 minuten durende samenvatting.

Uitslag Global Champions Tour Rio de Janeiro
1. Gerco Schroder (Ned) Eurocommerce London 0/0/72.02
2. Edwina Alexander (Aus) Itot de Chateau, 4/0/64.87
3. Philipp Weishaupt (Dui) Monte Bellini 4/0/66.68
4. Rodrigo Pessoa (Bra) Let’s Fly 0/4/67.75
5. Ludger Beerbaum (Dui) Chaman 4/0/69.48
6. Judy-Ann Melchior (Bel) Cha Cha Z 4/0/73.77
7. Rolf-Goran Bengtsson (Zwe) 5/0/69.50
8. Daniel Deusser (Dui) Untouchable 5/0/74.02
9. Michael Whitaker (Eng) Viking 4/4/66.08
10. Alvaro de Miranda (Bra) AD Norson 8/0/67.90

Eerder op de dag pakte Gerco Schröder de achtste prijs mee in het progressief springen. De rubriek werd gewonnen door de Duitser Hans-Dieter Dreher met Constantin B.

Jos Lansink was zaterdag met Prestige de Lannay na een dubbele nulronde goed voor de vijfde plaats in een rubriek over twee ronden. Gerco Schröder maakte in de tweede omloop een foutje met Eurocommerce Vigaro en werd vijfde.

Foto Gerco Schröder met Eurocommerce London van Stefano Grasso/GCT

Meer Springen

KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)