Gerco Schröder imponeert met London in Wenen

WENEN - Gerco Schröder toonde zaterdag in Wenen op ondubbelzinnige wijze aan dat hij en zijn paard Eurocommerce London niet aan de kant horen te staan. Alsof alle perikelen rond het vastgoedbedrijf van de familie Visser en Stal Eurocommerce hem mentaal alleen maar sterker maken, vloog de ruiter uit Tubbergen met zijn topper voor het stadhuis van de Oostenrijkse hoofdstad Wenen over de hindernissen in de voorlaatste wedstrijd voor de Global Champions Tour. Het leverde hem als nummer drie 45.000 euro op.  

Schröder had de pech dat hij in de barrage als eerste van start moest. De twee amazones die na hem in de ring kwamen, waren sneller dan de Tukker die na 40,09 seconde zijn derde vlekkeloze rit afsloot. De Duitse Meredith Michaels-Beerbaum dook er met Bella Donna 66 onder (38,67), maar werd op haar beurt geklopt door de Francaise Pénélope Leprevost met Mylord Carthago HN (37,16).

Gerco Schröder vond het twee zware parcoursen waar hij en London over moesten springen voor ze aan de barrage konden beginnen. "In beide manches was de driesprong echt zwaar en misschien was die in de tweede nog wel pittiger dan in de eerste. Maar overal werden fouten gemaakt."

In de eerste manche waren er zes combinaties foutloos en daarvan bleef de helft over in de tweede ronde. Dat hadden er in de eerste manche drie meer kunnen zijn, maar omdat ook de tijd redelijk krap bemeten was kregen drie deelnemers een strafpunt voor het overschrijden van de tijd. Ook daaruit blijkt wel dat het zware parcoursen waren. Zo stond de driesprong kort uit de hoek gebouwd. Eerst een hoge steilsprong, gevolgd door twee zware oxers. Gerco: "Gelukkig sprong London fantastisch en hebben we het goede ritme weer bijna te pakken. Nog niet helemaal, want in de barrage lukte het me niet om steeds weer de voorwaartse afstand te rijden. Dat is nodig om een galopsprong minder tussen twee hindernissen te maken, waardoor je tijdwinst pakt. Toen ik de ring uitkwam, wist ik al dat mijn tijd niet goed genoeg was voor de overwinning, tenzij de twee amazones na mij fouten zouden maken. Dat deden ze echter niet."

De finale van de Global Champions Tour is op 24 november in Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. De Australische Edwina Tops-Alexander en de Zweed Rolf-Goran Bengtsson delen de eerste plaats met ieder 196 punten. De Duitser Christian Ahlmann heeft er als nummer drie 180 en Gerco Schröder staat met 136 punten op de tiende plek.

Gerco Schröder eindigde zondag na een springfout als 23ste in de wedstrijd over twee ronden op tijd. Voor de Tubbergenaar eindigde zijn optreden daarmee na de eerste manche. De overwinning was voor de Duitser Johannes Ehning met Salvador V. (m.m.v. KNHS)

Foto Gerco Schröder met Eurocommerce London van Sportfot/GCT

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)