Gerco Schröder derde in Madrid

MADRID - De hoofdprijs van ruim 105.000 euro in de tweede wedstrijd van de Global Champions Tour, die in Madrid werd verreden, was weggelegd voor Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi NOP. In de barrage versloeg hij de Duitser Marcus Ehning met Plot Blue. Gerco Schröder (Tubbergen), die aan de start kwam met Glock's London, miste de barrage door een tijdfout in de tweede manche, waardoor hij als derde eindigde.

Na een voortreffelijke zesde plek in de Wereldbekerfinale in Lyon en de Nederlandse titel afgelopen week in Mierlo pakte Maikel van  der Vleuten nu de hoofdprijs. "Het gaat op dit moment super. Wat mij betreft mag het komend seizoen wel zo blijven lopen", aldus Maikel. 

"VDL Groep Verdi NOP was net als in Lyon heel erg scherp en voelde perfect aan. In de eerste manche bleven we samen met tien anderen, onder wie Gerco met London, gemakkelijk foutloos. In de tweede manche stond de tijd extreem krap, waardoor we die bijna als een barragerit moesten rijden. Mede daardoor lukte het slechts twee ruiters om die tweede ronde binnen de tijd te blijven", vervolgde Van der Vleuten, die in de barrage niet alleen opnieuw foutloos bleef maar ook sneller was dan Ehning. 

Gerco Schröder miste op een haar de barrage. "In de tweede manche stond de tijd heel krap en in de laatste lijn koos ik er voor om buitenom te gaan. Die beslissing werd mij fataal. Toch ben ik dik tevreden, want London sprong voortreffelijk", aldus een met zijn derde plek zeer ingenomen ruiter. (Bron KNHS)

Uitslag Longines GCT Grand Prix of Madrid (1,60 meter)
1) Maikel van der Vleuten (Somern) - VDL Groep Verdi NOP (Quidam de Revel x Landgraf I) - 0 / 0 - 49.68
2) Marcus Ehning (Dui) - Plot Blue (Mr.Blue x Pilot) - 0 / 0 - 51.32
3) Gerco Schröder (Tubbergen) - Glock's London (Nabab de Reve x Chin Chin) - 0 / 1 - 66.67

Meer info zie: www.oxersport.com 

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)