MET OPNIEUW STERKE NAVARONE Z TIJDENS CSI4* IN PINNEBERG 

Gerben Morsink derde in Duitse GP

Foto Gerben Morsink met Navarone Z © Fototrailer

PINNEBERG – Gerben Morsink was zondag met een derde plaats op zijn veertienjarige zwartbruine hengst Navarone Z de enige buitenlandse deelnemer in de top tien na de strijd om de Grote Prijs van Holstein tijdens het CSI4* Hof Waterkant in het Duitse Pinneberg.

In de barrage, waarvoor hij zich als eerste plaatste, moest hij de strijd aangaan met drie Duitsers. Door een springfout moest hij twee oosterburen voorrang verlenen. De derde prijs leverde hem wel 15.000 euro op. Marco Kutscher won met Aventador S, Christian Kukuk werd tweede met Checker 47. 

De ruiter uit Enschede was er zeer content mee. “Het ging super. Eigenlijk, presteert Navarone elke wedstrijd constant. Bij De Peelbergen wonnen we de Grote prijs van het CSI2, in Ommen reden we elke dag 0 en hier hadden we alleen een lullig foutje op de tweede dag. Hij springt beter dan ooit en is echt in bloedvorm.”

Morsink meldde zich pas vorige week maandag mede op advies van Jos Lansink, die hij aan de lijn had over zijn concoursplanning. Een dag kreeg hij bericht dat hij inderdaad van start kon gaan bij het evenement op de terrein van de Duitse topamazone Janne Friederik Meyer-Zimmernann. Gerben Morsink was de enige Nederlander die in Holstein in actie kwam. “Het was een geweldig concours, een van de mooiste waar ik ooit gereden heb. Het was pas da de derde of vierde keer dat het gehouden werd.”

Met zijn tienjarige vosruin Carsey Z (v. Carthino Z) eindigde Gerben Morsink zaterdag als vierde in het Championat, een wedstrijd met twee fasen over 1,50 meter.

Meer Springen

»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)