WINNAARS KLASSEN M EN L TWENTE CUP TOT IN WINNING ROUND KANSRIJK

Geen ‘dubbel’ voor Olthof en Hesselink

SAASVELD – Jarno Hesselink en Peter Olthof hadden zaterdag geschiedenis kunnen schrijven door op één dag in twee klassen de strijd om de EquiFirst Twente Cup winnend af te sluiten. Het lukte niet. Jarno Hesselink was wel de beste in de klasse L, Peter Olthof in de klasse M.

Olthof (bovenste foto) kwam wel heel dicht bij een dubbel succes in de Ankerhal. De Langevener had met nog maar één hindernis te gaan uitstekende papieren om de hoofdprijs van de dag in ontvangst te mogen nemen. Maar het laatste obstakel bleek te machtig voor Peter Olthof, die met Shakira Z strandde in het zicht van de haven.

“Ik had kunnen en misschien zelfs wel moeten winnen”, keek Peter Olthof met een dubbel gevoel terug. “Ik deed een bochtje voorlangs dat niemand koos, maar Shakira zocht de korte weg niet helemaal met me mee. Ik gaf been, maar daar reageerde ze niet optimaal op. Dit heb ik eerlijk gezegd nog niet vaak gehad.”

Een nachtje slapen later weet hij nog altijd niet hoe hij de zaterdag moet samenvatten. “Daar heb ik nog niet eens over nagedacht. Maar dat doet er ook niet meer zoveel toe, het is gebeurd. Het was een goed concours met een mooie winnaar en de Prix du Vainqueur is ook bij een prima amazone terechtgekomen.””

Invulfits
Over zijn optreden met de vijfjarige bruinen ruin Invulflits in de finale van de klasse M kon hij alleen maar tevreden zijn. “Die heb ik samen met Jacob Melissen, die ‘m gefokt heeft en meerdere paarden namen heeft gegeven die met fotograferen verband houden. “Ik heb hem als tweeënhalf-jarige gekregen en het lijkt goed. Het is een nakomeling van Blaauwendraad’s O’Brien, waarmee Angelique Hoorn succesvol was. Van O’Brien zijn niet nakomelingen, maar er komen wel betere paarden van. Het is een beetje een ondergewaardeerde hengst. Ik denk dat deze in de sport een eind kan komen. Hij springt niet spectaculair, maar wel heel intelligent. Hij heeft veel bloed en een perfecte instelling. We moeten maar eens kijken hoe ver hij komt.”

Jarno Hesselink kon de illusie tweevoudig winnaar te worden in Saasveld al na de eerste sprong in de winning round opgeven. Met Fhera viel er meteen een balk. “Twee keer winnen had zomaar gekund, al ging ik daar zelf absoluut niet van uit hoor. Het moet op zo’n dag allemaal lukken. Ik had ze allebei goed in vorm, maar in het laatste rondje met Fhera had ik een valse start. De eerste lag er gelijk af en dan ben je het ritme eigenlijk al kwijt. Het had op een gegeven moment ook geen zin meer dan nog verder te rijden. Een echte verklaring kan ik er niet voor geven.”

Hele jaar al nul
Met de vierjarige merrie Jarusa (v. Dakar VDL) slaagde Jarno Hesselink wel. “Haar hebben we als tweejarige gekocht en toen ze niet drachtig werd, hebben we besloten haar maar aan te rijden. Die loopt het hele jaar al nul en gaat altijd hard. Ze is van nature snel en flexibel, een keer snel wenden heeft ze zichzelf aangeleerd. In zo’n finale probeer je natuurlijk wel een tandje er bij te zetten en dat lukte mooi. Ik ben alles bij elkaar gewoon dik tevreden.”

Het podium in de klasse M werd gecompleteerd door Bas Haarhuis met Hamilton en Lindy Stuivenberg met Famous-S, die winnares werd van de Prix du Vainqueur. Die werd in de klasse L ook een prooi voor Jarno Hesselink. Hij werd bij de prijsuitreiking gesecondeerd door Eva Geers met Hé-Man TL en Janneke Koppelman met Wisteria (onderste foto).

Meer Springen

EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)