Frank Schuttert dichtbij GP-zege

LA BAULE - Het scheelde maar weinig of de negentien jaar jonge Frank Schuttert had na Grote Prijzen van Donaueschingen en Amsterdam ook die van La Baule op zijn naam geschreven. Op de streep kwam het Rabo Talententeamlid met Winchester HS (v. Numero Uno) anderhalve seconde tekort om de Fransman Patrice Delaveau met Oriënt Express Hdc te verslaan. Delaveau won voor Schuttert, terwijl de Brit Nick Skelton met zijn gouden teampaard van de Olympische Spelen Big Star derde werd.

Dat waren ook de enige drie combinaties die er in slaagden beide manches foutloos af te leggen. Ook Rabo Talent van het Jaar Hendrik-Jan Schuttert had zich geplaatst voor de tweede ronde, maar hij maakte daarin net als in de eerste een springfout, waardoor hij als twaalfde eindigde.

Frank Schuttert was misschien zelf wel het meest verbaasd dat hij foutloos was gebleven in de eerste manche. "Tot hindernis elf sprong Winchester als uit het boekje, maar het was net alsof hij ineens iets zag op weg naar de driesprong. Hij draaide zich bijna om en in plaats van negen galopsprongen maakten we er dertien en kwamen helemaal schuin bij de eerste van die drie hindernissen. Het was werkelijk ongelooflijk dat we daar foutloos doorheen kwamen. Te gek voor woorden. Ik wist dat we daardoor veel tijd verloren en reed op volle snelheid naar de laatste en die bleef gelukkig liggen, waardoor ik de derde foutloze combinatie was. In de tweede manche moest ik als eerste van de foutloze ruiters starten en ik was van plan om voluit te gaan. Tot de tweede kwamen we niet mooi in het ritme en daar heb ik de overwinning weggegeven. Jammer, maar met deze tweede plaats kan ik dik tevreden zijn", aldus Frank Schuttert.
 
Bondscoach Rob Ehrens vond het eerste parcours van de Grote Prijs geen mooi traject. "Er zaten een paar rollback's in en een aantal komische lijnen waarin je of vooruit of juist terug moest rijden. Daarbij stond de tijd krap en stonden de hindernissen echt aan de maat. De tweede manche was een geheel andere wedstrijd en dat was goed te doen. Dat blijkt ook wel, want in de eerste manche waren er slechts vier foutloze combinaties en in de tweede ronde bleven zes combinaties van de twaalf foutloos", aldus Ehrens, die terug kon zien op een geslaagde reis naar de Franse badplaats.

"Als ik kijk naar de prestaties van de Nederlandse ruiters in de Grote Prijs ben ik dik tevreden. Tyson van Leon Thijssen sprong werkelijk fantastisch en raakte in het gehele parcours één paal heel licht aan. Die paal viel prompt. Wollie Bollie en Albert Zoer lieten heel goede dingen zien, maar het oogt allemaal nog iets groen. Albert Voorn kreeg op de insprong van de dubbel een fout en toen brak Tobalio even uit. Daarop besloot Voorn de strijd te staken en dat was in mijn ogen een verstandig besluit. Ook Cerona van Hendrik Jan Schuttert sprong zeer goed en had de pech in beide manches een fout te maken. Met Frank was het even billen knijpen toen hij richting driesprong reed. Dat was normaal een afstand die in negen galopsprongen overwonnen kon worden, maar Winchester leek even met zijn gedachten heel ergens anders te zijn. Ze stonden bijna stil, maar Frank bleef rustig zitten en bleef ook druk houden en na dertien galopsprongen kwamen ze bij de driesprong en kwamen daar toch foutloos overheen. Op alle hindernissen sprong Winchester met lappen lucht", aldus Ehrens. 

Uitslag Grote Prijs (1,60 meter)
1) Patrice Delaveau (Orient Express HDC (v. Quick Star) - 0 / 0 - 50.28
2) Frank Schuttert (Ommen) - Winchester (v. Numero Uno) - 0 / 0 - 51.78
3) Nick Skelton (Eng) - Big Star (v. Quick Star) - 0 / 0 - 52.05
12) Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) - Cerona HS (v. Celano) - 4 / 4 - 54.70
13) Leon Thijssen (Baarlo) - Tyson (v. Numero Uno) - 4
24) Albert Zoer (Echten) - Wollie Bollie (v. Cantos) - 9

Foto Frank Schuttert met Winchester van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)