Faillissement treft Stal Maathuis

GEESTEREN - Stal Maathuis en eigenaar Jan Maathuis (71) zijn woensdag door de rechter failliet verklaard. Maathuis zelf vroeg het faillissement aan. De historie van het in paardenkringen ook onder de naam Erve Mensman vermaarde bedrijf dateert van 1886, toen het werd opgericht door Johannes Maathuis. Diens zoon Gerard begon na de Tweede Wereldoorlog met de handel in spring- en dressuurpaarden. Na hem nam zijn zoon Jan, zesvoudig nationaal kampioen springen en éénmaal Nederlands beste in de dressuur, het roer over.

Onder zijn leiding groeide Stal Maathuis uit tot een van de grootste handeslsstallen van Europa. Ook was Maathuis een van de belangrijkste initiatiefnemers van de export van Nederlandse paarden naar Amerika.
De laatste jaren had zijn zoon Bart de leiding over de stal.

Topruiters als oud-Europees kampioen Johan Heins, Hans Horn, Roelof Bril en de tweelingbroers Ben en Wim Schröder waren, meestal in de beginfase van hun sportieve loopbaan, actief voor Stal Maathuis.

De organisatie van het CSI Twente gaf naar aanleiding van het faillisement een persverklaring uit. Het faillissement van Stal Maathuis heeft volgens haar geen gevolgen voor de voortgang van het CSI Twente, dat van donderdag 23 tot en met zondag 26 juni voor de 37ste keer plaatsvindt in Geesteren. Voorzitter Gerard Maathuis van het CSI betreurt het faillissement van de stal. “Het CSI en de stal staan los van elkaar. We kennen de ins en outs niet, maar het is natuurlijk een heel vervelende situatie.”

Voor de voortgang van het CSI heeft het faillissement volgens Maathuis geen gevolgen. “We zijn als evenement juist volop in ontwikkeling en de vooruitzichten zijn gewoon goed. We willen het CSI graag verder ontwikkelen tot een nog veelzijdiger evenement. Daarmee zijn we twee jaar geleden begonnen met onder meer de aanleg van een nieuwe all-weatherbodem en de verbetering van de infrastructuur. Het feit dat Stal Maathuis de bedrijfsmatige activiteiten staakt, doet hier niets aan af.”

Nieuwe investeringen moeten het evenement de mogelijkheid geven verder door te groeien. “Onlangs hebben we een vijfjarige overeenkomst gesloten met het KWPN Overijssel over de Centrale Keuring voor jonge spring-, dressuur- en tuigpaarden. Deze jaarlijkse keuring, een van de toonaangevende keuringen in ons land, wordt voortaan ingepast in het programma. Hiervoor wordt een extra bodem gecreëerd. Verder hebben we drievoudig wereldkampioen dressuur Edward Gal al vastgelegd en gaan we de accommodatie vernieuwen. Er komt onder meer een centrale entreeboulevard voor alle bezoekers. En de datum valt ook een stuk gunstiger, los van de bedrijfs- en schoolvakanties.”

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)