Europese jeugdtop naar Wierden

WIERDEN – Bondscoach Sven Harmsen (foto) beschouwt het Dutch Youngster Festival (DYF) in Wierden als een prima graadmeter voor de vorm, waarin de ruiters bij de pony’s, junioren en young riders steken. Het evenement heeft plaats in de aanloop naar de strijd om de Europees kampioenschappen, die in juli op de agenda staan. Van woensdag 2 tot en met zaterdag 5 juni komen op de fraaie terreinen van De Vossenbos ruim driehonderd combinaties uit veertien landen in actie. De voltallige Europese jeugdtop is daarbij vertegenwoordigd.

Sven Harmsen: “Wierden is altijd een mooie landenwedstrijd met een superbodem en een heel goed voorterrein. Het is een prachtige accommodatie en ik ben blij dat we in Nederland over zoiets beschikken. Voor ons is dit een goede gelegenheid om te kijken waar we staan richting de EK’s.”

De keuzeheer uit Lonneker moet zijn teams voor de drie landenwedstrijden in Wierden nog samenstellen, maar verklapt al wel dat diverse debutanten zullen optreden op de parcoursen van Marinus Vos. “In Moorsele ging het enkele weken geleden buitengewoon goed met een eerste plaats voor de junioren en een tweede voor de young riders. Ik wil nu graag nog een paar andere mensen aan het werk zien voor we naar de EK’s gaan. In Wierden wacht ik de eerste dag af om daarna te beslissen wie er in de equipe rijden.”

In Wierden staan de twee manches tellende landenwedstrijden om de Nations Cup op donderdag (pony’s en junioren) en vrijdag (young riders) op het programma. De individuele strijd om de Grote Prijs is in alle categorieën op de afsluitende zaterdag 5 juni. Het Europees kampioenschap voor de junioren en young riders volgt half juli in het Franse Jardy. Twee weken later is de titelstrijd bij de pony’s.

Zie ook de website www.eschruiters.nl

Meer Springen

Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)