Eurocommerce in zwaar weer

LOCHEM - De financiele perikelen bij projectontwikkelaar Eurocommerce uit Deventer lijken vooralsnog geen verstrekkende gevolgen te hebben voor de gelijknamige Stal in Lochem, eveneens eigendom van de familie Visser. De projectontwikkelaar verkeert in financieel zwaar weer en kampt, zoals onder meer RTV Oost vrijdag meldt, met een miljoenenverlies. De twee stalruiters, Gerco Schröder en Annelies Vorsselmans, werken echter voorlopig gewoon hun geplande wedstrijdschema af.

Eerder werd al wel bekend dat de hengstenafdeling van Stal Eurocommerce wordt afgebouwd. Vorig jaar trok Eurocommerce voor de ontwikkeling van de fokkerijtak nog Arno Kooistra aan, daarvoor jarenlang succesvol als bedrijfsleider bij Stal Roelofs uit Den Ham. Al vrij snel na zijn entree veranderde de bedrijfsfilosofie bij Eurocommerce en onlangs kreeg Kooistra te horen dat hij mag uitzien naar een andere werkkring omdat de organisatie zich vooral op de springsport wil richten.

Stal Eurocommerce speelt al vele jaren een dominante rol in de vaderlandse springsport dankzij de prestaties van vooral de broers Wim en Gerco Schröder. Behalve Gerco Schröder en Annelies Vorsselmans hebben tegenwoordig ook ruiters als Wout-Jan van der Schans, Angelique Hoorn, Nathalie van der Mei, Albert Voorn en Mareille Van Geel-Schröder paarden van Eurocommerce onder het zadel. Schröder en van der Schans zijn serieus kandidaat voor deelname aan de Olympische Spelen van dit jaar in Londen.

Opmerkelijk is wel dat op de startlijsten van concoursen de laatste tijd vaak Gevi in plaats van Eurocommerce in beeld is als sponsor van de paarden. Gevi is een afkorting van Ger Visser. Het zou daarbij gaan om Ger Visser jr. Dat zou er tevens op kunnen duiden dat hij als eigenaar van Stal Eurocommerce buiten schot blijft in de financiëel zorgelijke situatie van het bedrijf van zijn vader, Ger Visser sr.

Foto is van Stal Eurocommerce

Meer Springen

»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)