Eric ten Cate wint spektakelstuk

TUBBERGEN – De zeventiende editie van de Schröder Masterclass in Tubbergen ontlook dinsdagavond tot een waar spektakelstuk. Liefst elf van de zestien starters slaagden er in twee ronden lang foutloos te blijven op de zes hindernissen op het plein voor de Pancratius-basiliek. In een bloedstollende barrage bleek Eric ten Cate met zijn schimmel Blue Sky uiteindelijk net als vorig jaar de snelste foutloze van het stel.

Nadat Henk Jan Schuttert en de Amerikaan Connor Husain al na de eerste ronde het veld moesten ruimen, kwamen in de tweede omloop ook Anke Bekhuis, Rob Scherphof en Willem Greve niet ongeschonden bij de finish. Rob Schipper begon het derde bedrijf weliswaar foutloos, maar miste snelheid om kans te maken op de zege.

Leon Oude Hendriksman was met de vijftienjarige donkerbruine ruin Contrabas de eerste die vol gas gaf. Zijn tijd van 32,46 seconde leek een garantie voor een podiumplek, maar bleek bij het opmaken van de eindbalans niet meer dan de vierde plaats waard.

Britt Wiefferink gaf met Brunetti op zijn tijd nog 0,05 seconde toe, maar Peter Olthof scheerde met de nog maar zevenjarige schimmelmerrie Esminka in slechts 30,90 seconde over het halve dozijn obstakels. De Langevener permitteerde het zich zelfs boven de laatste hindernis alvast zijn linkerhand omhoog te steken.

Maar ook Olthof redde het niet. Nadat Tom Brinkman de nog maar zesjarige Calvaro-ruin Fabio vooral ervaring liet opdoen en Sjaak Sleiderink met de imponerend springende Dexter R op snelheid evenmin een bedreiging vormde voor de leidende Olthof, nam een ontketende Eric ten Cate een voorschot op zijn tweede zege in successie. Zijn onstuimige rit met Blue Sky eindigde na 29,68 seconde. De Hennie Voorhuis-bokaal betekende een mooi vervroegd verjaardagscadeautje voor Eric ten Cate, die woensdag 29 wordt.

De ook al in puike vorm verkerende Bas van der Aa wenste zich echter niet zomaar gewonnen te geven. Met de tienjarige vosruin Goldfeyer begon hij ijzersterk, maar in het laatste deel van zijn rit gaf hij toch net een tiende tel te veel toe op Eric ten Cate: 29,78.

Bart Haselbekke (val na hindernis 1), Ben Schröder (twee springfouten) en Danny Schaper (één balk) waren daarna bijna op voorhand kansloos tegen het geweld dat de eerste drie ontketenden.

“Super mooi”, vond Eric ten Cate die 2000 euro mocht meenemen na zijn spectaculaire optreden. “Vooral omdat het de tweede keer achter elkaar is. Het is heel apart in zo’n kleine ring te rijden met zoveel mensen er omheen. Als je zoiets op een gewoon parcours voorgeschoteld krijgt, denk ik dat de meesten er niet eens aan beginnen. Maar hier past het en ook mijn paard. Blue Sky is een bloedpaard, snel en wendbaar. En heeft veel ervaring, dat scheelt zoals ook nu wel weer is gebleken.”

Die routine mist de merrie Esminka nog, beseft Peter Olthof. “Er waren vrij veel nullers en we zaten voorin het spel, dat maakte het sowieso al lastig. In principe is het dan alles of niets. Esminka is wel snel, maar de bochten hadden korter gekund.”

Ook Bas van der Aa kon leven met zijn nederlaag, al was die nipt. “Het scheelde niet veel, ik heb op het laatste lijntje verloren. Daarvoor was ik volgens mij sneller dan Eric. Maar na mijn overwinning in de puissance op zaterdag kan ik niet anders dan tevreden zijn. Goldfeyer heeft het deze dagen fantastisch gedaan.”

Meer Springen

Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)